37 ogledov

Čavušević popravil napako in rešil Zürich

Džengis Čavušević Zürich Osmanlispor Liga Evropa EPA
V četrtek zvečer je bilo na sporedu 2. kolo skupinskega dela Lige Evropa, tudi z izdatnim slovenskim pridihom.

Glavni junak večera za ljubitelje nogometa na sončni strani Alp je postal Džengis Čavušević. Njegov Zürich je gostil turški Osmanlispor in prišel do prve zmage (2:1) s pomočjo odločilnega zadetka nekdanjega člana Domžal. Na drugi tekmi skupine L je Villarreal brez Bojana Jokića remiziral pri Steaui (1:1).

Čavušević, ki je v Zürich prestopil na začetku letošnje sezone iz St. Gallna, je v 26. minuti sicer zapravil enajstmetrovko, a so domači v končnici prvega dela vendarle povedli z golom Marca Schönbächlerja.

Turki so v 73. minuti izenačili prek Adama Maherja, šest minut kasneje pa je Čavušević po predložku z leve z glavo zadel in vpisal svoj prvi gol v evropskih tekmovanjih.

Zlatan za tri točke

V skupini A je Manchester United proti ukrajinski Zorji na Old Traffordu prišel do minimalne zmage (1:0) in prvih točk. Po neprepričljivi predstavi je navijače v 69. minuti pomiril Zlatan Ibrahimović z zadetkom z glavo iz neposredne bližine.

V skupini C je St. Étienne brez poškodovanega Roberta Berića na domačem igrišču v 94. minuti prišel do remija proti Anderlechtu (1:1), zadel je Nolan Roux. Do svoje prve zmage je pred očmi Aleksandra Čeferina v Bakuju prišel Mainz, padla je Gabala (2:3).

Najvišjo zmago večera je v skupini D dosegel Zenit, Rusi so doma razbili AZ Alkmaar (5:0). Rahlo je presenetil irski Dundalk, doma je ugnal telavivski Maccabi (1:0) in je že pri štirih točkah.

Prepričljiva je bila tudi Roma v skupini E, doma je visoko ugnala romunsko Astro (4:0) in ima tako kot dunajska Austria, ta je remizirala doma s češko Viktorio (0:0), štiri točke.

Inter spet razočaral

Sparta Praga Inter Liga Evropa | Avtor: EPA EPA
V skupini K je še drugo razočaranje doživel Inter, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo. Italijani so še drugič izgubili, tokrat pri praški Sparti (3:1).

V prvem polčasu so Čehi dominirali in Václav Kadlec je z dvema goloma poskrbel za lepo vodstvo.

Nekaj upanja za Inter, ki bi brez Handanovića še bolj izdatno zaostajal, je v 71. minuti obudil Rodrigo Palacio, a takoj zatem sta rdeči karton Andree Ranocchie in zadetek Maria Holeka tekmo dokončno obrnila v domačo korist.

Poraz za Skubica, počitek za Iličića

V skupini H je Konyaspor, za katerega je Nejc Skubic odigral celotno tekmo in prejel rumeni karton, vpisal še drugi poraz, tokrat pri belgijskem Gentu (2:0). Šahtar Doneck je primat v skupini utrdil z zmago nad Brago (2:0).

V skupini J je Fiorentina brez pomoči Josipa Iličića napolnila mrežo azerbajdžanskega Qarabağa (5:1), medtem ko je solunski PAOK slavil pri Slovanu (1:2).