961 ogledov

Celjani z zmago nad Olimpijo potrdili naslov državnih prvakov!

NK Celje Twitter/NK Celje
Nogometaši Celja so drugič v zgodovini postali državni prvaki. Celjani, ki so prvi naslov osvojili v sezoni 2019/20, so tokrat v 33. krogu Prve lige Telemach premagali ljubljansko Olimpijo z 1:0 (0:0). Nogometaši Rogaške in Kopra so se razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:1).

Celjani so pred svojimi gledalci, ki so se zbrali v za Celje rekordnem številu, uresničili cilj in potrdili naslov prvaka z drugo zmago na četrti medsebojni tekmi z ljubljansko ekipo v tej sezoni. Derbi z drugouvrščeno Olimpijo je odločil lep zadetek Jegorja Pruceva v drugem polčasu.

Tri kroge pred koncem imajo Celjani, ki so na vrhu lestvice celotno sezono z izjemo prvih dveh krogov, 12 točk več od zeleno-belih. Te pa še čaka boj za drugo mesto, tretjeuvrščeni Maribor za njimi zaostaja za tri točke. Jasno pa je že, da bodo vsi trije igrali v evropskih tekmovanjih v prihodnji sezoni.

Ljubljančani, ti tokrat niso mogli računati na kaznovanega Justasa Lasickasa, so prvi zagrozili, v četrti minuti je moral po poskusu Davida Sualeheja posredovati Matko Obradović, ki je v celjskih vratih tokrat dobil prednost pred Matjažem Rozmanom. Olimpija je imela v tem obdobju več žogo v posesti, Celjani, ki bi jim bil za naslov že neodločen izid, pa so čakali na svoje priložnosti iz protinapadov.

So pa gostitelji, ki so pogrešali kaznovanega in zdravstveno načetega kapetana Denisa Popovića, prvič nevarneje zagrozili v 18. minuti, ko je z roba kazenskega prostora poskusil Jegor Prucev. V nadaljevanju sta ekipi prišli še do nekaj strelov, ki pa niso bili dovolj natančni ali pa so bili preslabotni, kot je bil tisti Agustina Doffa iz 32. minute. Proti koncu polčasa je ljubljanska zasedba vse bolj prevladovala, a posebej nevarna ni bila.

Uvod drugega dela tudi ni prinesel posebnih sprememb v igri, pravih priložnosti ni bilo, v 59. minuti pa so gostitelji povedli z lepim zadetkom Pruceva, ki je malce z leve strani z roba kazenskega prostora žogo poslal v nasprotni zgornji kot ljubljanskih vrat. V 70. minuti je na drugi strani Admir Bristrić prišel sam pred Obradovića, ga poskušal preigrati, vendar je bil celjski vratar uspešnejši.

Timi Max Elšnik je nato z roba kazenskega prostora zgrešil cilj, tako da je ostalo pri vodstvu Celja, čeprav je imela dotlej gostujoča ekipa štirikrat več (nenevarnih) strelov proti vratom. A gostitelji so dobro nadzirali tekmo, tekmecem niso pustili ničesar nevarnega, sami pa so v 89. minuti zatresli še vratnico prek Sundaya Adetunjija.

V naslednjem krogu bo Celje v soboto gostovalo v Mariboru, Olimpija pa bo dan pozneje gostila Muro.

* Arena Z'dežele, gledalcev 7242, sodniki: Vinčić, Klančnik, Benc.
* Strelec: 1:0 Prucev (59.).
* Celje: Obradović, Karničnik, Vuklišević, Zec, Ajhmajer (od 74. Krefl), Zabukovnik, Bobičanec (od 81. Vrbanec), Svetlin (od 88. Dulca), Prucev, Aarons (od 46. Menalo), Matko (od 88. Adetunji).
* Olimpija: Vidovšek, Sualehe, Ristić, Ratnik, Silva, Elšnik, Doffo (od 76. Pinto), Agba, Ne. Motika (od 76. Brest), Florucz (od 86. Jakupović), Durdov (od 62. Bristrić).
* Rumeni kartoni: Svetlin, Karničnik, Adetunji; Bristrić.
* Rdeči karton: /.

Rogaška vse bližje obstanku

Slatinčani so gostili Koprčane in iskali nove točke v boju za obstanek. Medtem ko je Koper varno v sredini lestvice, pa izbranci Oskarja Drobneta, ki so se pred dnevi prebili v svoj prvi finale pokalnega tekmovanja, kjer bodo konec maja igrali z Gorico, še lovijo matematično varnost za nadaljevanje igranja v prvi ligi.

Tokrat so na svoj račun dodali točko, za katero je v veliki meri zaslužen Patrik Mijić, ki je prispeval dva gola. Slatinčani imajo zdaj 33 točk, pet več od Radomelj, s katerimi se bodo merili v naslednjem krogu v gosteh, in šest od Aluminija, ki pa ima še tekmo v dobrem. Z njim bo Rogaška igrala v predzadnjem, 35. krogu.

Slatinčani so povedli v 20. minuti, ko je iz bližine zadel Mijić in dosegel svoj osmi zadetek, vse je dosegel spomladi, ko se je preselil v Rogaško Slatino. V 27. minuti so imeli nato Koprčani lepo priložnost za izenačenje, vendar je iz bližine Wisdom Sule žogo poslal malo mimo vrat. Pet minut pozneje je Mijić na drugi strani znova zadel, toda sodnik je dosodil predhoden prekršek Gala Kureža, tako da je ostalo pri 1:0.

V 39. minuti je koprski vratar Tim Štrasberger dvakrat zapovrstjo posredoval po strelih Mijića in posebej Oliverja Kregarja iz bližine. So pa Koprčani izenačili ob koncu prvega polčasa. Najprej je Mark Pabai streljal z 18 metrov, domači so strel blokirali, odbito žogo pa je "iz prve" z dobrih 20 metrov v zgornji kot domačih vrat poslal Petar Petriško.

V uvodu drugega dela sta imeli obe ekipi po eno obetavno akcijo, v 49. minuti pa je Mijić dosegel še svoj deveti gol sezone, ko je natančno meril z 20 metrov. Nejc Kajtazović pa je v 53. minuti dosodil najstrožjo kazen v korist Kopra, ko je ob Reneju Rantuši Lamprehtu padel Deni Jurić, ki je nato v 54. minuti tudi zadel z bele pike.

V 66. minuti je z več kot 25 metrov s prostega strela nevarno meril Tino Blaž Lauš, izkazal pa se je Ajdin Mulalić. Pozneje se je dogajanje nekoliko umirilo, Koprčani so sicer imeli več moči in pobude, a razen strela Suleja z glavo ni bilo več nevarnosti.

Rogaška bo v 34. krogu v nedeljo gostovala pri Radomljah, Koper pa bo dan prej gostil Domžale.

* Športni center, sodniki: Kajtazović, Burjan, Habuš.
* Strelci: 1:0 Mijić (20.), 1:1 Petriško (45+1.), 2:1 Mijić (49.), 2:2 Jurić (54./11 m).
* Rogaška: Mulalić, Rantuša Lampreht, Flis (od 78. Diaby), Vujčić, Kambič, Lovrić, Thalisson, Kurež (od 46. Marcius), Korošec (od 74. Prenkpalaj), Kregar (od 74. Majcenić), Mijić (od 89. Pirtovšek).
* Koper: Štrasberger, Pabai, Bručić, Prce (od 67. Jelenič), Mittendorfer, Sidibe, Ankrah, Petriško (od 78. Kočar) , Lauš, Jurić (od 67. Osuji), Sule.
* Rumeni kartoni: Rantuša Lampreht, Kambič; Prce, Pabai.