14 ogledov

Chelsea jo je (spet) zagodel Arsenalu

Diego Costa Arsenal Chelsea EPA
Veliki derbi 23. kola angleške Premier League je pripadel moštvu iz zahodnega Londona.

Arsenal bi se z zmago nad Chelseajem obdržal na vrhu lestvice, po minimalnem porazu pa je padel na tretje mesto. Spet vodi Leicester City s 47 točkami, "topničarji" pa imajo, tako kot drugouvrščeni Manchester City, tri manj.

Še enkrat več se je pokazalo, da Blues ne ležijo Arsenalu, čeprav imajo letos zelo slabo sezono. S tokratno zmago so varovanci Guusa Hiddinka skočili na 13. mesto, na računu imajo 28 točk. Velja omeniti, da Arsenal Chelseaju gola na prvenstvenih tekmah ni zabil že 579 igralnih minut.

Prvo ime tekme je bil Diego Costa. Španski napadalec brazilskih korenin je v 18. minuti s pobegom izsilil izključitev Pera Mertesackerja, Nemec je tekmeca podrl kot zadnji mož obrambe. Pet minut kasneje je Costa izkoristil podajo Branislava Ivanovića in zabil edini gol na tekmi. V nadaljevanju je imel Arsenal, kljub igralcu manj, nekaj zrelih priložnosti za izenačenje, toda domači niso bili dovolj zbrani pred golom.

Pomembna zmaga labodov

Na edini preostali nedeljski tekmi je Swansea City na gostovanju pri Evertonu zabeležil presenetljivo in pomembno zmago v boju za obstanek (1:2), vsi goli so padli že v prvem polčasu.