194 ogledov

De Gea reševal vrage, "rudarji" do preobrata

Luis Muriel Sevilla Man Utd Epa Sevilla bi glede na potek tekme lahko iztržila precej ugodnejši rezultat.
V Sevilli in Harkovu sta bili odigrani tekmi osmine finala najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja

Sevilla in Manchester United sta se razšla z neodločenim izidom (0:0). Domači nogometaši so uglednim gostom iz Manchestra zagrozili ob koncu polčasa, v 45. minuti je dvakrat izvrstno posredoval David De Gea, prvič po strelu Stevena N'Zonzija z glavo iz bližine in malce zatem še po poskusu Luisa Muriela.

V drugem delu se izid ni spremenil, čeprav so imeli gostitelji bistveno premoč strelih na gol, imeli nekaj priložnosti, a nikakor niso našli poti do mreže Uniteda. Na drugi strani so Angleži v 83. minuti dosegli gol, a je bil razveljavljen zaradi igranja z roko Romeluja Lukakuja.

messi iniesta Liga prvakov Šport Messi končal neslavno tradicijo, Bayern opravil levji delež

Na drugi tekmi večera, odigrani v Harkovu, je AS Roma dobro začela, na koncu pa izgubila proti Šahtarju iz Donecka (2:1). Italijanski prvoligaš je bil v prvem polčasu konkretnejši tekmec, imel več strelov in povedel v 41. minuti, ko je po podaji Edina Džeka zadel Cengiz Ünder.

Ukrajinci so izenačili v 52. minuti, ko je gol dosegel Facundo Ferreyra, povedli pa v 71., ko se je med strelce vpisal Fred. Povsem ob koncu se je gostujoči vratar Alisson Becker izkazal s fantastično obrambo in preprečil višjo zmago "rudarjev".

CSKA Moskva Crvena zvezda Liga Evropa Šport Zapravljiva Zvezda brez uglednega skalpa