207 ogledov

Domžalčani po pomembnem boju za Evropo slavili tri točke

NK Domžale twitter NK Domžale
Nogometaši Kopra so v 34. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 2:3 (1:2).

Koprčani bi si z zmago proti Domžalam zagotovili četrto mesto in igranje v evropskih tekmovanjih. Toda Domžalčani so v razburljivi tekmi ta boj dodatno zapletli, zdaj po pomembni zmagi na Bonifiki za Koprom zaostajajo le za točko. V zadnjih dveh krogih Koper čaka še gostovanje v Celju ter domača tekma z Muro, Domžale pa domači obračun z Olimpijo ter tekma z Radomljami.

Koprčani so morali že v deseti minuti opraviti prvo menjavo, potem ko je Luka Vešner Tičić moral z igrišča zaradi poškodbe gležnja. Kmalu zatem pa so zahtevali najstrožjo kazen, ko je žoga v iztegnjeno roko zadela Andreja Đurića, in jo tudi dobili. Z bele pike je v 16. minuti zanesljivo zadel Bright Edomwonyi in tako dosegel svoj osmi gol sezone.

Domžalčani so se vrnili v igro v 24. minuti, ko je z desne strani Žiga Repas poslal žogo po tleh v osrčje kazenskega prostora, kjer je rutinirano zadel Bartol Barišić. Isti igralec je nato naredil prekršek nad Majem Mittendorferjem, ki je tudi moral iz igre zaradi poškodbe. V 33. minuti pa je v nepravem trenutku spodrsnilo srednjemu branilcu Kopra Ivanu Novoselcu, kar je na koncu izkoristil Franko Kovačević za domžalsko vodstvo z 2:1. Za Kovačevića je bil to enajsti gol sezone.

Le minuto pozneje je nevarno meril še Jošt Pišek, pripravljen pa je bil Adnan Golubović. Malce zatem je imel spet priložnost Barišić, vendar mu ni uspelo dobro zadeti žoge pred vrati Kopra. Ob koncu polčasa pa je v gostujočem kazenskem prostoru žoga v roko zadela Amadeja Brecla, sodnik Matej Jug je znova pogledal posnetek in spet pokazal na belo piko. Odgovornost je vnovič prevzel Edomwonyi, ki pa je zadel le vratnico. Še pred iztekom sodniškega dodatka je bil na drugi strani nevaren še Kovačević.

Dinamična tekma se je nadaljevala tudi v uvodu drugega dela, malce nenatančen je bil najprej Elmedin Fazlić, v 49. minuti pa se je Andrej Kotnik poigral z domžalsko obrambo in dosegel svoj 12. gol v sezoni za 2:2. V 58. minuti je imel priložnost še Maks Barišić, a na koncu slabo zadel žogo. Je pa takoj zatem na drugi strani Golubović z izvrstno obrambo preprečil novo veselje Kovačeviću.

Je pa slednji v 66. minuti podal Pišku, ki je zadel z 20 metrov za novo vodstvo Domžal. Enajst minut pozneje je na drugi strani zgrešil Bede Osuji, nato še Kotnik, rezultat pa se do konca tekme ni več spremenil. Tudi tik pred koncem tekme namreč Koprčanom iz zaporednih poskusov iz bližine ni uspelo žoge spraviti v mrežo.

Tabor za točko bližje Gorici

Potem ko je Bravo večino tekme vodil in bil blizu zmagi, ki pa je ni posebej potreboval, saj si je že pred tem zagotovil obstanek, pa je zadnjeuvrščeni Tabor v končnici obračuna prišel do točke, dvoboj se je končal z 1:1. S to točko so se Sežanci na točko približali predzadnji Gorici. Ta bo v naslednjem krogu gostovala pri Muri, medtem ko bo Tabor gostil Maribor. Zaradi vsega tega je povsem realen scenarij, da bo o devetem in desetem mestu odločil prav medsebojni dvoboj primorskih zasedb v zadnjem krogu.

Kraševci so slabo začeli tekmo, Thadee Kaleba je slabo podal proti Žigi Ovseneku, žogo je prestregel Denis Bušnja ter jo nato oddal do samega Luke štora, ki je brez težav zadel za 1:0.

V deveti minuti so bili domači blizu vodstvu z 2:0, ko je bil sam pred Janom Koprivcem Tamar Svetlin, vendar je bil sežanski vratar na pravem mestu. V 20. minuti je bil nevaren še Mark Španring, ki je z dobrih 20 metrov le za malo zgrešil cilj.

Tabor je pozneje sicer zaigral nekoliko bolje, a posebej nevaren ni bil, le po pol ure je bil z glavo nenatančen Kaleba. V 39. minuti je bil nevarnejši Denis Kouao, ki je poskusil z volejem z več kot 20 metrov, žogi pa je pot v mrežo preprečil Nemanja Jakšić.

V 42. minuti bi lahko Martin Kramarič podvojil prednost domačih, vendar je pred vrati zelo slabo zadel žogo, tako da jo je Koprivec ujel.

Uvod drugega polčasa ni bil posebej razburljiv, je pa strateg gostov Dušan Kosić z menjavami poskusil izboljšati napadalno igro. Domači pa so bili prvi nevarnejši, ko je iz težkega položaja z glavo poskusil Štor v 61. minuti.

Tabor je po dolgem času zagrozil v 72. minuti, ko je malce previsoko meril Ndzengue, sicer pa je imel še naprej precej težav pri gradnji svojih napadov. V 85. minuti pa je po kotu izenačil, ko je najprej Matija Orbanić posredoval po strelu z glavo, odbito žogo pa je iz bližine v mrežo poslal Dino Halilović.

V 93. minuti so sicer Ljubljančani dosegli še en zadetek, vendar iz prepovedanega položaja, tako da je ostalo pri delitvi plena.