672 ogledov

Celjani z zmago v štajerskem derbiju na lestvici preskočili Maribor

David Zec twitter NK Maribor
Nogometaši Celja so v 33. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor s 3:1 (1:0).

Celjani in Mariborčani se borijo za drugo mesto na lestvici, po medsebojnem obračunu so na njem izbranci Romana Pilipčuka. Aljoša Matko je dosegel dva gola za ekipo, ki jo do konca sezone nato čakajo še gostovanje pri Gorici, domača tekma s Koprom in gostujoča pri Olimpiji. Maribor, pri katerem je Žan Vipotnik še popravil svoj strelski izkupiček, pa čaka domača tekma z Muro, gostujoča s Taborom in za konec še domača z Bravom.

Celjani so odločneje začeli tekmo, v 11. minuti je Luka Bobičanec le za malo zgrešil cilj, v 20. je Žan Karničnik celo zadel, a iz prepovedanega položaja, v 24. minuti pa je še Nino Kouter zgrešil s strelom od daleč.

Še v isti minuti pa so domači povedli. Po kotu z desne strani je Damjan Vuklišević, na katerega so Mariborčani opozarjali pred tekmo, češ da je eden najnevarnejših ob prekinitvah, prišel do neoviranega strela z glavo. Tega je Menno Bergsen še ukrotil, toda odbito žogo je nato celjski branilec pospravil v mrežo za 1:0.

Mariborčani so prvič resneje zagrozili šele v 44. minuti, ko se je za strel odločil Ivan Brnić, Matko Obradović pa je dobro posredoval, tako kot malce pozneje po strelu Marka Božića.

V uvodu drugega polčasa so nekoliko več odločnosti kazali gosti, vendar so Celjani spet prvi zadeli. V 57. minuti je Karničnik žogo poslal v mrežo, a spet iz prepovedanega položaja, tako da je ostalo pri 1:0.

V 59. minuti pa se je izid le spremenil. Svoj 19. gol v sezoni je ob svoji prvi nevarni akciji na tekmi dosegel Vipotnik, ki je preskočil Vukliševića in z glavo unovčil podajo Marka Tolića z desne strani. Za Tolića, najboljšega asistenta lige, je bila to 13. podaja v sezoni.

V 63. minuti je bil Vipotnik blizu novemu zadetku, vendar je malce z desne strani z močnim strelom zadel prečko. Zato pa je na drugi strani svoj deveti gol sezone dosegel Matko, ki se je otresel dve branilcev po podaji v kazenski prostor ter nato matiral še  Bergsna.

V 69. minuti je Aljaž Antolin meril malce premalo natančno s strelom od daleč, v 86. minuti pa se je izkazal mariborski vratar Bergsen po poskusu Gregorja Bajdeta. Že v sodniškem dodatku pa je Matko postavil končni izid, ko se je poigral z branilci Maribora in nato žogo od prečke poslal v mrežo.

Muri spodrsnilo na domači zelenici

Mura je doživela hud udarec v boju za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Ob tekmi več za četrtouvrščenim Koprom zastaja štiri točke. Tokrat so izbranci Dejana Grabića, ki je pogrešal kaznovana Amarja Beganovića in Kaija Cipota, v večjem delu tekme pokazali premalo, kazen pa je sledila tik pred koncem tekme, ko je Martin Kramarič dosegel zmagoviti gol in sploh prvega Bravovega proti Muri v tej sezoni.

Ekipi v uvodu tekme nista izpeljali kake nevarnejše akcije, oboji so hitro izgubljali posest nad žogo, takšna, dokaj raztrgana, igra se je nadaljevala več kot pol ure, v 32. minuti je po kotu prvi na tekmi resneje poskusil Filippo Tripi, ki pa je bil precej nenatančen.

Precej bolj nevaren je bil Bravov napad v 43. minuti, po kotu z leve strani je s sedmih, osmih metrov streljal Luka Štor, Klemen Mihelak pa je dobro posredoval in preprečil vodstvo ljubljanske zasedbe.

Uvod drugega dela je bil nekoliko živahnejši, a brez prave nevarnosti. V 58. minuti je poskusil Tamar Svetlin, strel Bravovega nogometaša pa je ukrotil Mihelak.

V 65. minuti pa je imela Mura dotlej najlepšo priložnost, ko je bil sam pred Matijo Orbanićem Mihael Klepač, vendar je bil uspešnejši ljubljanski vratar. Mura je po trojni menjavi zaigrala bolje, v 68. minuti je imel novo priložnost Srđan Kuzmić, vendar je bil znova na pravem mestu Orbanić.

Vroče pred vrsti Brava je bilo tudi v 70. minuti, vendar so Ljubljančani tudi takrat razčistili kočljiv položaj po poskusu Mirlinda Dakuja. Mura je še naprej iskala poti do vrat tekmeca, vendar neuspešno, med drugim je v 89. minuti z glavo zgrešil še Matic Maruško.

Bravo pa je v prvi minuti sodniškega dodatka zapravil prvo priložnost za zmago, ko je Denis Bušnja zadel le zunanji del mreže, v 94. minuti pa je Kramarič izkoristil drugo, ko je s strelom iz prve presenetil Mihelaka. Za Kramariča je bil to 12. gol sezone.