431 ogledov

Olimpija z zmago na večnem derbiju do naslova državnega prvaka!

NK Olimpija Ljubljana Twitter/NK Olimpija
Nogometaši Olimpije so v 31. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor z 2:0 (1:0). S tem so Ljubljančani že pet krogov pred koncem prvenstva osvojili naslov državnih prvakov.

Nogometaši Olimpije so dobili še zadnji letošnji prvenstveni derbi. To sezono so slavili na treh, Mariborčani na enem. Olimpija ima zdaj 15 točk naskoka pred vijoličastimi, ki jih tako zaradi slabšega medsebojnega izkupička ne morejo več ujeti. Za zeleno-bele je to tretji ligaški naslov po vrnitvi v prvo ligo, skupno sedmi. Nazadnje so bili najboljši v sezoni 2017/18.

Olimpija je dvoboj začela pogumno, zgodaj je imel prvo priložnost Svit Sešlar, a je bil njegov strel preveč šibak in preveč po sredini, da bi povzročil težave mariborskemu vratarju Ažbetu Jugu. Kmalu zatem so prvič zapretili Mariborčani, vendar tudi strel Jana Repasa domače številke ena Matevža Vidovška ni ogrozil.

Priložnosti so se nato izmenjavale na obeh straneh, nobena izmed ekip ni uspela prevzeti nadzora nad tekmo. Mario Kvesić je najprej sprožil mimo gola, Ivan Brnić je nato streljal preslabo, da bi ukanil Vidovška, izkazal se je tudi Jug, ki je zadetek preprečil Aljažu Kreflu.

Okoli 25. minute so trpeli domačini, ko si je Maribor priigral najlepše priložnosti na dvoboju. Najprej je po kotu Žan Vipotnik zadel vratnico, nekaj trenutkov zatem pa je imel nekaj težav pri posredovanju Vidovšek, a jih ne na koncu rešil. Nato je prvič zavrelo tudi nekaj vroči krvi, ko sta si ekipi na sredini igrišča skočili v lase.

Naslednjo priložnost v vrsti je zapravil kapetan Olimpije Timi Max Elšnik, tudi tokrat je bil na pravem mestu Jug. Pet minut zatem je glavni delivec pravice na derbiju Matej Jug za nekaj trenutkov prekinil derbi, saj so domači navijači na igrišče pometali nekaj pirotehnike.

Slabih deset minut zatem pa je do eksplozije prišlo še na zelenici in na tribunah, saj je David Sualehe Olimpijo popeljal v vodstvo in korak bližje naslovu državnih prvakov. Pri strelu z razdalje v vratarjev levi spodnji kot je bil tokrat Jug nemočen.

Drugi polčas se je začel veliko bolj mirno kot prvi, brez pravih priložnosti na obeh straneh. Prvo lepo priložnost je imel Elšnik po desetih minutah nadaljevanja, a je žoga končala v naročju gostujočega vratarja.

Maribor je v drugem delu prikazal bledo predstavo in si ni ustvaril veliko priložnosti. Eno izmed boljših je imel Marko Tolić, vendar je meril mimo vrat domačinov.

Po dobri uri igre je imela Olimpija lepo priložnost za podvojitev vodstva po strelu Aldairja Djala. Žoga je po njegovem strelu zadela vratnico, nato pa se je od vratarja Juga srečno za goste odbila v kot.

So pa domači navijači svoj drugi zadetek dočakali dobrih deset minut kasneje. V 76. minuti je Svit Sešlar lepo prodrl v kazenski prostor Maribora, Jug je njegov poskus sicer še ubranil, toda žoga se je odbila do povsem samega rezervista Admirja Bristrića, ki je žogo le še potisnil v nebranjeno mrežo.

Kmalu zatem je moral sodnik Jug spet prekiniti igro zaradi nemirov navijačev, tokrat na obeh straneh tribun. Do konca dvoboja ekipi nista bili več tako nevarni, še najbližje zadetku je bil tik ob koncu dvoboja Bristrič, a je sprožil mimo.

V naslednjem krogu bo novo okronani prvak Olimpija gostoval pri Gorici, lanskoletni prvaki Mariborčani pa bodo doma gostili Domžalčane.

* Stadion Stožice, gledalcev 9.129, sodniki: Jug, Žunič, Vidali.
* Strelca: 1:0 Sualehe (44.), 2:0 Bristrić (76.).
* Olimpija: Vidovšek, Krefl, Sualehe (od 93. Lasickas), Crnomarković, Doffo (od 88. Estrada), Aldair (od 73. Krdžalić), Ratnik, Kvesić, Sešlar (od 93. Špehar), Elšnik, Rui Pedro (od 73. Bristrić).
* Maribor: Jug, Uskoković, Milec (od 89. Sirk), Watson, Karič, Repas (od 67. Antolin), Tolić, Brnić (od 89. Jakupović), Iličić (od 81. Kronaveter), Laušić (od 81. Božić), Vipotnik.
* Rumeni kartoni: Rui Pedro, Doffo; Laušić, Milec, Jug.