1685 ogledov

Olimpija klonila, njen vratar izgubil zavest

Luka Štor Twitter NK Bravo
Nogometaši Brava so v 30. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 1:0 (0:0).

Olimpija se je nadejala, da bi z zmago v Šiški in v prihodnjem krogu s slavjem na večnem derbiju že precej pred koncem prvenstva potrdila naslov prvaka. A Bravo je imel drugačne načrte. Vodilna ekipa prvenstva je sicer prevladovala v prvem polčasu, v drugem pa se precej mučila in tudi dobila zadetek. Bravo je tako prišel do 30. točke in naredil ogromen korak k obstanku v ligi, medtem ko predvsem v drugem polčasu bleda Olimpija kljub porazu ostaja v zanesljivem vodstvu.

Olimpija je v prvih 20 minutah imela pet poskusov, a nobenega nevarnega, še najboljši položaj za strel je imel Ivan Posavec v enajsti minuti, vendar je s 15 metrov žogo poslal visoko čez gol.

Izbranci Aleša Arnola dotlej in v prvem polčasu nasploh niso pokazali kakega napadalnega prebliska, je pa v 27. minuti od daleč na drugi strani poskusil Pascal Estrada, Matija Orbanić pa je bil na pravem mestu. Ta je obranil tudi nov nevaren strel Posavca z roba kazenskega prostora v 41. minuti.

Bravo je drugi polčas odprl odločneje, v 49. minuti je prišel sam pred vratarja Martin Kramarič, ta je 'spodkopal' žogo in poskusil z lobom, vendar je Matevž Vidovšek žogo ujel.

Malce pozneje je žogo ujel tudi Orbanić na drugi strani po poskusu Justasa Lasickasa, v 55. minuti pa je Bravo povedel. Po napaki Matea Karamatića je sam pred Vidovška prišel Luka Štor. Prvi strel je Olimpijin vratar še obranil, odbito žogo pa je napadalec Brava poslal v mrežo.

Trener gostov Albert Riera je reagiral s trojno menjavo, nato iz igre povlekel še vezista Agustina Doffa ter v igro poslal napadalca Dina Špeharja, toda še naprej se je nadaljevala medla igra Olimpije v tem delu drugega polčasa, v katerem je bila konkretnejša domača zasedba.

V 72. minuti je sicer poskusil Timi Max Elšnik, vendar je žoga končala v Orbanićevem naročju, na drugi strani pa je v 76. minuti Denis Bušnja zadel vratnico s strelom z glavo iz bližine.

Novo zaključno žogo je imel Bravo v 85. minuti, ko je Kramarič spet prišel sam pred Vidovška, vendar je slednji spet ustavil strel. Olimpija je v teh trenutkih igrala s še enim novim napadalcem Mustafo Nukićem, vendar so domači igrali borbeno, odvzemali žoge, tako da gosti niti niso bili posebej nevarni.

Tik pred koncem rednega dela je Vidovšek ob posredovanju padel z višine in z glavo močno udaril ob tla, za nekaj trenutkov izgubil zavest, po posredovanju reševalcev pa je tudi sam vstal ob robu igrišča in šel proti klopi.

Ker menjave Olimpija ni imela, je za zadnje minute moral v vrata branilec David Sualehe. Kljub temu je ostalo pri 1:0.

Josip Iličić SNL Šport Maribor do zanesljive zmage na derbiju kroga

Celjani trdno na tretjem mestu

Celjani so v Murski Soboti pred lepo polnimi tribunami prišli do pomembne zmage v boju za evropska mesta. V obračunu z neposrednim tekmecem za Evropo so premagali Muro in imajo zdaj na tretjem mestu 51 točk, tri manj od drugouvrščenga Maribora, pet več od četrtouvrščenega Kopra, sedem od Domžal in že devet od šestouvrščene Mure, ki je tokrat zaradi bolezni ni vodil Dejan Grabić.

Tekmo so odločneje odprli domači nogometaši, ki pa do prave priložnosti niso prišli. Celjani so prvič resneje zagrozili v 24. minuti, ko je Aljoša Matko zgrešil po dobri podaji za hrbet Murine obrambe.

So pa Celjani, ki so vzpostavili ravnotežje, v 40. minuti prišli do najstrožje kazni po igranju z roko Srđana Kuzmića. Z bele pike je v 42. minuti zanesljivo zadel Lovro Bizjak.

Dotlej v napadu jalova Mura je imela v 55. minuti lepo priložnost za izenačenje, ko je bil pred Matkom Obradovićem sam Mirlind Daku, vendar je dvoboj dobil nekdanji vratar Mure.

Dve minuti pozneje pa so Celjani podvojili prednost. Denis Popović je lepo podal za hrbet domače obrambe do Charlesa Ikwuemesija, ta je sam stekel proti Klemnu Mihelaku in ga tudi ugnal za 2:0 in svoj osmi gol sezone.

Mura je le nekaj trenutkov pozneje prišla blizu zadetku, vendar je Mihael Klepač s strelom z glavo zadel prečko. Mura se je sicer trudila priti do zadetka, a nikakor ni znala priti do pravega strela. Celjani so, ob koncu zgoščeni pred vrati, dobro z bloki preprečevali nevarnejše poskuse. Tik pred koncem so sicer Sobočani po kotu prišli do odprtega strela z glavo, vendar je žoga spet končala v rokah Obradovića.