248 ogledov

Olimpija ugnala Koper, Tabor v vse večjih težavah

Anes Krdžalić Twitter NK Olimpija
Nogometaši Olimpije so v 33. krogu Prve lige Telemach premagali Koper s 3:2 (2:1).

Čeprav je po osvojitvi državnega naslova prednost pri Olimpiji dobil finale pokalnega tekmovanja, pa so izbranci Alberta Riere v 33. krogu vseeno vpisali nove tri točke. Še četrtič v sezoni so premagali Koper. Zdaj so Ljubljančani pri 73 točkah, Koper pa zaseda četrto mesto s 50 točkami. Četrto mesto še prinaša evropske nastope, to pa je dosegljivo tudi še Domžalam in Muri, ki imata na petem in šestem mestu po 46 točk.

Olimpija je povedla v osmi minuti, ko je z roba kazenskega prostora natančno meril Anes Krdžalić. Deveti gol v sezoni pa je v 15. minuti dosegel Svit Sešlar. Rudi Požeg Vancaš je izgubil žogo na svoji polovici, odvzel mu jo je Krdžalić in nato tudi podal do Sešlarja, ki je na koncu spodkopal žogo in jo poslal čez Adnana Golubovića v mrežo za 2:0.

Ljubljančani so delovali odločneje, konkretneje, med drugim je še Aldair Djalo zapravil eno priložnost v 24. minuti, v 28. minuti pa so Koprčani po pregledu posnetka dobili najstrožjo kazen po prekršku Marcela Ratnika. Z bele pike je zanesljivo zadel Bright Edomwonyi. Koper je sicer v tem delu vzpostavil ravnotežje, vendar mu nobenega več od skupno 11 strelov v prvem polčasu ni uspelo realizirati.

V 53. minuti so sodniki pokazali na novo najstrožjo kazen po igranju z roko Maja Mittendorferja. Kazenski udarec je minuto pozneje izvedel Timi Max Elšnik in zanesljivo zadel za 3:1. Malce pozneje je bil nevaren še Admir Bristrić, v 57. minuti pa je moral posredovati Golubović po novem strelu Aldairja Djaloja.

Pozneje sta obe ekipi imeli še nekaj priložnosti, v 72. minuti pa se je Koper vrnil v igro, potem ko je Andrej Kotnik zadel v zgornji kot Olimpijinih vrat s strelom z 20 metrov. V 90. minuti so imeli Koprčani lepo priložnost za izenačenje, vendar je Matevž Vidovšek preprečil veselje Maksu Barišiću po strelu iz bližine.

V 93. minuti je na drugi strani Mario Kvesić zadel prečko, okvir gola pa je zatresel tudi David Sualehe z močnim strelom nekaj sekund pred koncem tekme.

Svit Sešlar | Avtor: Twitter NK Olimpija Twitter NK Olimpija

Tabor Sežana zdaj dve točki za Gorico

Sežanci v vsakem krogu bijejo pomemben boj za zbiranje točk, nujnih v boju za obstanek. Tokrat so proti Radomljam ostali praznih rok, čeprav jim je vsaj za točko kazalo vse do 96. minute. Toda takrat je udaril Uroš Korun, ki je Radomljam tudi teoretično zagotovil obstanek, Taboru pa otežil delo v boju za deveto mesto, ki še ponuja obstanek v prvi ligi z dodatnimi kvalifikacijami.

Za Gorico Kraševci zaostajajo za dve točki. Do konca sezone izbrance Dušana Kosića čakajo še gostovanje pri Bravu, domača tekma z Mariborom in v zadnjem krogu prav gostovanje pri neposrednem tekmecu Gorici.

Sežanci so do želene prednosti prišli v 11. minuti, ko je Sacha Marasović prodiral po desni strani kazenskega prostora in nato z lepo odmerjenim diagonalnim strelom premagal Emila Velića.

V 13. minuti so imeli Kraševci novo izjemno priložnost za podvojitev prednosti, vendar je Fahd Ndzengue zadel vratnico, potem ko je prišel sam pred Velića. Tudi v naslednjih minutah so si domači priigrali še nekaj obetavnih akcij, toda Radomljani so nato vzpostavili ravnotežje in tudi prevzeli pobudo.

V 28. minuti so imeli dotlej svojo najlepšo priložnost, ko je bil Filip Čuić pred vrati Tabora, vendar mu ni uspelo poslati žoge mimo Jana Koprivca. Pri Taboru je malce pozneje premalo natančno meril Jakoslav Stanković, v 35. minuti pa je Mario Čuić zadel prečko. Tudi v končnici polčasa je bilo še nekaj (pol)priložnosti, ki pa niso prinesle spremembe izida.

V 60. minuti je spet povsem sam pred Velića prišel Ndzengue, zmagovalec pa je bil radomeljski vratar. Ta je bil uspešnejši tudi od Adriana Zeljkovića, ki je poskusil v 72. minuti. Dve minuti pozneje pa so Radomlje izenačile. Le nekaj sekund po vstopu v igro je z glavo zadel neovirani Ester Sokler, ki je tako dosegel svoj deveti zadetek sezone.

Sokler bi lahko v 78. minuti poskrbel še za preobrat, vendar je takrat z glavo, spet je podal Madžid Šošić, malce zgrešil cilj. Do konca sta ekipi nato kazali previdnejšo igro brez pravih priložnosti. Je pa v 94. minuti imel Mihael Briški izjemno priložnost za domače, vendar je malce z desne strani zadel vratnico. Še več, nekaj sekund pred koncem tekme so domači ostali praznih rok, saj je v 96. minuti Uroš Korun z glavo zadel za slavje gostov z 2:1.