Šport > Nogomet
527 ogledov

Hamburg zavit v oranžno, Hrvati nadigrali Slovake

Nemčija Nizozemska Euro 2020 Epa
V petek je bilo odigranih devet tekem v kvalifikacijah za Euro 2020.

Derbi dneva se je igral v skupini C, Nemčija je v Hamburgu gostila Nizozemsko. Slednja se je oddolžila za poraz na domači zelenici in slavila (2:4) ter se tako vrnila v boj za prvo mesto.

Gostitelji so prek Sergea Gnabryja, ki je zadel že v deveti minuti, povedli. Frenkie de Jong je v 59. minuti izenačil, Jonathan Tah je v 66. minuti z avtogol gostom zagotovil vodstvo, Toni Kroos pa je v 73. minuti znova izenačil izid iz enajstmetrovke. Zaključek je pripadel gostom, ki so do zmage prišli z igralcema s klopi. Donyell Malen je zadel že v svojem prvem nastopu za člansko izbrano vrsto (79.), Georginio Wijnaldum pa je dokončal delo v sodnikovem dodatku.

nogomet Slovenija - Poljska Foto Šport Slovenci v polnih Stožicah utišali samozavestne Poljake

Na drugi tekmi skupine C je Belorusija z golom v zadnji minuti zmagala v Estoniji (1:2) in prišla do svojih prvih točk.

V skupini E je Hrvaška zlahka prišla do treh točk na Slovaškem (0:4), medtem ko je Wales z golom Garetha Bala v izdihljajih srečanja ugnal Azerbajdžan (2:1).

V "slovenski" skupini G je bilo poleg srečanja v Ljubljani odigrana še tekma v Salzburgu, kjer je Avstrija razbila Latvijo (6:0).

V skupini I je Rusija slavila na Škotskem (1:2) in se utrdila na drugem mestu, medtem ko je vodilna Belgija pričakovano nadigrala San Marino (0:3). Ciper in Kazahstan sta si razdelila plen (1:1).

Kvalifikacije za Euro 2020:

* skupina A:
- sobota, 7. september:
15.00 Kosovo - Češka
18.00 Anglija - Bolgarija
- lestvica:
1. Anglija            2 2 0 0 10:1 6
2. Češka              3 2 0 1  5:6 6
3. Kosovo             3 1 2 0  5:4 5
4. Črna gora          3 0 2 1  2:5 2
5. Bolgarija          4 0 2 2  5:7 2

* skupina B:
- sobota, 7. september:
18.00 Litva - Ukrajina
20.45 Srbija - Portugalska
- lestvica:
1  Ukrajina           4 3 1 0  8:1 10
2. Luksemburg         4 1 1 2  4:5  4
3. Srbija             3 1 1 1  5:7  4
4. Portugalska        2 0 2 0  1:1  2
5. Litva              3 0 1 2  3:7  1

* skupina C:
- petek, 6. september:
Estonija - Belorusija               1:2 (0-0)
Nemčija - Nizozemska          2:4 (1:0)

- lestvica:
1. Severna Irska      4 4 0 0  7:2 12
2. Nemčija            4 3 0 1 15:6  9
3. Nizozemska         3 2 0 1 10:5  6
4. Belorusija         5 1 0 4  3:10 3
5. Estonija           4 0 0 4  4:14 0

* skupina D:
- četrtek, 5. september:
Gibraltar - Danska                  0:6 (0:2)
Irska - Švica                       1:1 (0:0)
- lestvica:
1. Irska              5 3 2 0  6:2 11
2. Danska             4 2 2 0 15:5  8
3. Švica              3 1 2 0  6:4  5
4. Gruzija            4 1 0 3  4:8  3
5. Gibraltar          4 0 0 4  0:12 0

* skupina E:
- petek, 6. september:
Slovaška - Hrvaška                  0:4 (0:1)
Wales - Azerbajdžan                 2:1 (1:0)

- lestvica:
1. Hrvaška            4 3 0 1  9:4 9
2. Madžarska          4 3 0 1  6:4 9
3. Slovaška           4 2 0 2  7:6 6
4. Wales              4 2 0 2  4:4 6
5. Azerbajdžan        4 0 0 4 4:12 0

* skupina F:
- četrtek, 5. september:
Ferski otoki - Švedska               0:4 (0:4)
Norveška - Malta                     2:0 (2:0)
Romunija - Španija                   1:2 (0:1)
- lestvica:
1. Španija            5 5 0 0 13:3 15
2. Švedska            5 3 1 1 12:7 10
3. Norveška           5 2 2 1 10:7  8
4. Romunija           5 2 1 2 12:7  7
5. Malta              5 1 0 4  2:12 3
6. Ferski otoki       5 0 0 5  3:16 0

* skupina G:
- četrtek, 5. september:
Izrael - Severna Makedonija         1:1 (0:0)
- petek, 6. september:
Slovenija - Poljska                 2:0 (1:0)
Avstrija - Latvija                  6:0 (2:0)

- lestvica:
1. Poljska            5 4 0 1  8:2 12
2. Avstrija           5 3 0 2 13:6  9
3. Slovenija          5 2 2 1  9:3  8
4. Izrael             5 2 2 1  9:8  8
5. Severna Makedonija 5 1 2 2  6:8  5
6. Latvija            5 0 0 5 1:19  0

* skupina H:
- sobota, 7. september:
18.00 Islandija - Moldavija
20.45 Francija - Albanija
20.45 Turčija - Andora
- lestvica:
1. Francija           4 3 0 1 12:3  9
2. Turčija            4 3 0 1  9:2  9
3. Islandija          4 3 0 1  5:5  9
4. Albanija           4 2 0 2  5:3  6
5. Moldavija          4 1 0 3  2:10 3
6. Andora             4 0 0 4  0:10 0

* skupina I:
- petek, 6. september:
Ciper - Kazahstan                   1:1 (1:1)
San Marino - Belgija                0:4 (0:1)
Škotska - Rusija                    1:2 (1:1)

- lestvica:
1. Belgija            5 5 0 0 15:1 15
2. Rusija             5 4 0 1 17:4 12
3. Kazahstan          5 2 1 2  8:8  7
4. Škotska            5 2 0 3  5:9  6
5. Ciper              5 1 1 3  7:6  4
6. San Marino         5 0 0 5 0:24  0

* skupina J:
- četrtek, 5. september:
Armenija - Italija                  1:3 (1:1)
Bosna in Hercegovina - Lihtenštajn  5:0 (1:0)
Finska - Grčija                     1:0 (0:0)
- lestvica:
1. Italija            5 5 0 0 16:2 15
2. Finska             5 4 0 1  7:2 12
3. BiH                5 2 1 2 10:7  7
4. Armenija           5 2 0 3  8:9  6
5. Grčija             5 1 1 3  6:9  4
6. Lihtenštajn        5 0 0 5  0:18 0
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.

Sorodne novice