70 ogledov

Ibra primazal klofuto, vodilnima le remi

zlatan ibrahimović rdeči karton milan
1/6
Vse tekme 22. kola Serie A so bile odigrane hkrati. Pravi potop je doživel Inter v Rimu, kjer je Roma slavila kar s 4:0. Milan in Juventus vsak le do točke. Palermo je z rezervistom Josipom Iličićem zmagal, Udinese s Samirjem Handanovićem izgubil v Firencah.

@page { margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm }

Vodilna kluba lige, Juventus in Milan, sta razočarala in zmogla proti Sieni in Napoliju le remija brez golov. Njuna zasledovalca Udinese in Lazio tega nista izrabila, saj je prvi izgubil proti Fiorenitni, drugi pa proti Genoi. Milanu jo je zagodel (tudi) Zlatan Ibrahimović, ki je bil izključen, potem ko je ob eni od prekinitev klofnil Salvatoreja Aronico. Ta je sicer podobno vrnil Antoniu Nocerinu, vendar so sodniki pod prho poslali "le“ Ibro. Zaradi protestov je bil izključen tudi rdeče-črni trener Massimiliano Allegri.

Valter Birsa je zaigral v zadnjih minutah tekme v genovi, ko je zamenjal dvakratnega strelca Boška Jankovića. "Lazio je zares dobra ekipa, a smo si zmago zaslužili,“ je bil po srečanju zadovoljen domači trener Pasquale Marino. Josip Iličić je pri palermu ob zmagi nad Atalanto priložnost za igro dobil v drugem polčasu.

Italijanski reprezentant Daniele De Rossi je s svojimi dosedanjimi delodajalci, nogometnim klubom Romo, ki je Inter ponižala kar s 4:0, podaljšal pogodbo za nadaljnjih pet let. Osemindvajsetletni De Rossi je že vse svoje življenje pri Romi, njegov oče pa je trener mlade ekipe. Pogodba bi Italijanu potekla konec sezone, finančne podrobnosti pa za zdaj niso znane.