246 ogledov

Jojo s podajo za zmago nad Juventusom, napaka Sarme

Atalanta Epa
Nogometaši iz Bergama so prišli do pomembnih treh točk proti neposrednemu tekmecu. Inter remiziral pri Napoliju.

Atalanta je v 31. krogu italijanske nogometne lige v Bergamu premagala Juventus z 1:0 (0:0). V dvoboju sosedov na lestvici je bil Josip Iličić podajalec pri golu Ruslana Malinovskega. Pred tekmo je bil Juvenstus tretji, Atalanta pa četrta, sedaj sta ekipi zamenjali mesti. Moštvi se bosta 19. maja pomerili še v finalu italijanskega pokala.

Iličić ni začel v prvi enajsterici gostiteljev, pri gostih je manjkal zvezdnik Cristiano Ronaldo. Prvi strelec serie A (25 golov) ima nekoliko poškodovano zapestje.

Dve minuti po vstopu v igro, v 70. minuti, je Iličić natančno podal v kazenski prostor, kjer je bil za las neuspešen Duvan Zapata. V 87. minuti je akcijo tekme na desni strani ponovno začel Iličić, potem pa jo je nadaljeval drugi rezervist Malinovski. Ukrajinec si je na razdalji 20 metrov od gola priboril prostor za strel, žoga pa je po odboju od obrambe gostov srečno pristala v mreži.

Inter do remija v Neaplju

Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je kot kapetan svoj Inter v glavnem mestu Kampanije prišel z željo, da proti peti ekipi lige doseže 24. zmago, a je prav on storil napako v 36. minuti. Po strelu s strani, nekoliko ga je oviral soigralec, je nenevarno žogo slabo lovil in ta se je odkotalila v mrežo.

Pred tem in nedolgo potem je belgijski napadalec Romelu Lukaku zadel vratnico in nato prečko. V 55. minuti je Danec Christian Eriksen izenačil neoviran po močnem strelu z roba kazenskega prostora. V 80. minuti je Matteo Napolitano, posojeni igralec Interja, v dresu domačih zadel okvir vrat gostov, tudi pozneje pa ni bilo spremembe izida. Inter je po seriji 11 zmag zabeležil šesti remi ob dveh porazih v tem prvenstvu.

Samir Handanović | Avtor: Epa Epa

Razlika zdaj 9 točk

Milano je pred tem z 2:1 na San Siru premagal Genoo in dosegel pomembno zmago v boju za najvišja mesta v prvenstvu. Za ta čas drugouvrščeno ekipo razpredelnice, na lestvici ima le dve točki prednosti pred Atalanto, je zadel Hrvat Ante Rebić (7.), Gianluca Scamacca pa je v 68. minuti dosegel avtogol. Na 1:1 je po podaji Mihe Zajca s kota v 37. minuti izenačil Mattia Destro, nekdanji član Milana.

Bologna je s 4:1 odpravila Spezio. Že v 12. minuti je z enajstmetrovke mrežo gostov načel Riccardo Orsolini. Prednost je šest minut pozneje povišal posojeni igralec Atalante Musa Barrow, švedski reprezentant Mattias Olof Svanberg pa je nato dokončal delo v 54. in 60. minuti. Ardian Ilmi Ismajli iz Kosova je v 34. minuti dosegel edini gol gostov.

Še trije goli več so padli na tekmi med Laziom, ki je zadel petkrat, in Beneventom (5:3). Pravzaprav so pet golov dali gostje, vendar od tega dva v lastno mrežo. Najprej v 10. minuti Fabio Depaoli, v 48. pa za takratnih 4:1 še Lorenzo Montipo. Vmes sta bila uspešna še Ciro Immobile (20.) in Joaquin Correa (36.) iz kazenskega strela. Iz tega je zadel tudi Nicolas Viola (62.), za goste sta žogo v mrežo gostiteljev poslala še Marco Sau (45.) in Kamil Glik (85.).

Nogometaši Parme so že v soboto gostovali pri Cagliariju in izgubili s 3:4. Ekipa slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića, ki je igral celo tekmo, je tako še vedno v neugodnem položaju na predzadnjem mestu lestvice, zdaj za Cagliarijem, ta je mesto pred njo, zaostaja za pet točk.

Na prvih treh sobotnih tekmah je zadnjeuvrščeni Crotone izgubil proti Udineseju z 1:2, oba gola za Videmčane dosegel Rodrigo De Paul, Sampdoria je s 3:1 odpravila Verono, potem ko je v drugem polčasu pripravila preobrat po zaostanku z 0:1, Sassuolo pa je po identičnem scenariju slavil proti Fiorentini. Domenico Berardi je za zmagovalce zadel obe enajstmetrovki.

1. Inter            31 23  6  2 70:28  75
 2. Milan            31 20  6  5 59:36  66
 3. Atalanta         31 19  7  5 72:38  64
 4. Juventus         31 18  8  5 61:28  62
 5. Napoli           31 19  3  9 66:35  60
 6. Lazio            30 18  4  8 51:41  58
 7. Roma             31 16  6  9 55:47  54
 8. Sassuolo         31 12 10  9 52:49  46