264 ogledov

Iličićeva Atalanta s "petardo" proti Kurtićevi Parmi, Milan ponižal Juventus

Serie A Profimedia
Nogometaši Parme, ki bodo v prihodnji sezoni igrali v drugi ligi, so v 35. krogu prve italijanske lige gostili Atalanto in izgubili z 2:5. V derbiju kroga je Juventus gostil Milan izgubil z 0:3.

Parma, pri kateri je slovenski reprezentant Jasmin Kurtić znova začel v prvi postavi, se je hitro znašla v zaostanku. Atalanta je namreč povedla v 12. minuti, ko je po podaji Kurtićevega reprezentančnega kolega Josipa Iličića zadel Ruslan Malinovskij.

Serie A | Avtor: Profimedia Profimedia

Iličić je ob polčasu prepustil mesto Matteu Pessini, prav ta pa je v 52. minuti podvojil prednost zasedbe iz Bergama. Luis Muriel je v 77. minuti le še potrdil zmago gostov. Isti igralec je zadel še v 86. minuti, peti gol za goste pa je prispeval Aleksej Mirančuk v tretji minuti sodniškega dodatka. Pred tem sta se v 78. in 88. minuti pri domačih med strelce vpisala Juan Francisco Brunetta in Simon Sohm.

Genoa je na prvi današnji tekmi gostila Sassuolo in izgubila z 1:2. Za zmagovalce sta zadela Giacomo Raspadori v 14. in Domenico Berardi v 66. minuti, za Genoo pa je bil uspešen Davide Zappacosta v 85. minuti. Slovenski reprezentant Miha Zajc je igral do 75. minute za Genoo, v prvem polčasu je tudi dosegel zadetek, a so ga sodniki razveljavili zaradi prekrška.

V derbiju kroga sta se srečala Juventus in Milan. Rdeče-črni so povedli v sodniškem dodatku prvega polčasa prek Brahima Diaza. Juventus, po novem peti in ne več na mestih, ki prinašajo ligo prvakov, pa je spet deloval precej jalovo.

Ta bi se lahko v še hujših škripcih znašel v 58. minuti, ko so imeli Milančani na voljo najstrožjo kazen, toda Franck Kessie jo je izvedel precej ležerno, tako da mu jo je Wojciech Szczesny obranil. Toda v 78. minuti je Ante Rebić z natančnim strelom z 18 metrov žogo poslal v zgornji kot Juventusovih vrat za 2:0, na 3:0 pa je v 82. minuti povišal Fikayo Tomori.

Benevento je doma izgubil proti Cagliariju z 1:3, Verona in Torino pa sta se razšla z 1:1. Roma je s 5:0 odpravila odpisani Crotone, pri čemer sta po dva zadetka dosegla Borja Mayoral in Lorenzo Pellegrini.

Že v soboto je Napoli v gosteh odpravil Spezio s 4:1, Udinese in Bologna sta se razšla z 1:1, Fiorentina je z 2:0 premagala Lazio, prvak Inter pa je bil s 5:1 boljši od Sampdorie. Pri Interju je Samir Handanović branil v prvem polčasu.

Na prvih petih mestih lestvice so Inter s 85 točkami, Atalanta in Milan s po 72, Napoli s 70 ter Juventus z 69.