1537 ogledov

Bivši kapetan Slovenije do največjega uspeha v karieri

Samir Handanović Epa
Milanski Inter po remiju Atalante že prvak Italije.

Milanski Inter si je že zagotovil naslov italijanskega prvaka. Nogometaši iz lombardijske prestolnice so v soboto v gosteh premagali Crotone z 2:0, 19. scudetto pa so si zagotovili po današnjem neodločenem izidu Atalante v Sassuolu. Inter ima štiri kroge pred koncem italijanskega prvenstva nedosegljivih 13 točk prednosti pred Atalanto in Milanom.

Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Samir Handanović je tako v 37. letu starosti prišel do največjega dosežka v svoji karieri, dres črno-modrih sicer nosi od leta 2012. Inter je prekinil prevlado Juventusa, ki je bil verižni prvak Italije prav od leta 2012, skupno pa ima slovita zasedba iz Torina rekordnih 36 naslovov italijanskega prvaka.

Atalanta je na nedeljski tekmi od 22. minute imela igralca manj na igrišču, potem ko je bil izključen Pierluigi Gollini. Kljub temu je v 32. minuti povedla po golu Robina Gosensa, izenačujoči gol pa je v začetku drugega polčasa po uspešno izvedeni enajstmetrovki dosegel Domenico Berardi.

Glavni sodnik Luca Pairetto je v 75. minuti pokazal rdeči karton še domačemu nogometašu Marlonu in dosodil še enajstmetrovko, a je domači vratar Andrea Consigli ubranil strel Luisa Muriela, tako da je ostalo pri izidu 1:1. Slovenski reprezentant Josip Iličić je bil na klopi gostujoče zasedbe, trener Gian Piero Gasperini pa ga ni poslal v igro.

Danes je na veliko sceno stopil tudi Miha Zajc, njegova Genoa pa je v Rimu izgubila proti Laziu s 3:4. Za domačo ekipo je dva gola dosegel Joaquin Correa, po enega Ciro Immobile in Luis Alberto, za gostujočo pa so zadeli Adam Marušić, Gianluca Scamacca in Eldor Šomurodov. Zajc je igral v prvem polčasu, v začetku drugega ga je zamenjal Marko Pjaca.

Napoli je doma remiziral s Cagliarijem 1:1. Domača zasedba je povedla v 13. minuti po golu Victorja Osimhena, izenačujoči zadetek je v četrti minuti sodnikovega podaljška dosegel Nahitan Nandez.  Napoli ima zdaj dve točki zaostanka za Atalanto, Milanom in Juventusom.

Slednji je bila večji del tekme v Vidmu v zaostanku, saj je domača ekipa povedla že v deseti minuti po golu Nahuela Moline. V končnici dvoboja je stara dama iz Torina vendarle uprizorila preobrat, oba gola pa je dosegel Portugalec Cristiano Ronaldo. Prvega v 83. minuti z enajstmetrovke, drugega pa v 90. minuti po asistenci Adriena Rabiota.

1. Inter            34 25  7  2 74:29  82
 2. Atalanta         34 20  9  5 79:40  69
 3. Juventus         34 20  9  5 67:31  69
 4. Milan            34 21  6  7 62:41  69
 5. Napoli           34 21  4  9 74:38  67
 6. Lazio            33 20  4  9 60:49  64
 7. Roma             33 16  7 10 58:51  55
 8. Sassuolo         34 14 11  9 56:51  53