179 ogledov

Handanović povsem na pragu lovorike

Christian Eriksen Epa
Le še čudež lahko prepreči naslov milanskega Interja.

Nogometaši milanskega Interja so v 34. krogu italijanskega prvenstva gostovali pri zadnjeuvrščenem Crotoneju. Pričakovano so prišli do zmage z 2:0, s katero so zelo blizu potrditve naslova. Tega se lahko veselijo že v nedeljo, če drugouvrščeni Atalanti ne uspe zmagati pri Sassuolu.

Inter, ki ima po današnjem slavju 14 točk prednosti pred ekipo Josipa Iličića iz Bergama, je povedel v 69. minuti, ko je po podaji Romeluja Lukakuja zadel Christian Eriksen, Belgijec pa se je v 83. minuti vpisal še sam med strelce, a so sodniki po pregledu posnetka gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

So pa Milančani vendarle podvojili prednost v tretji minuti sodniškega dodatka, ko je za 2:0 zadel Achraf Hakimi. Samir Handanović je za Inter branil celo tekmo in je tako tudi tik pred svojo prvo veliko lovoriko v dresu Interja. Ta bo sicer prišel do 19. naslova prvaka, prvega po sezoni 2009/10.

Na prvi današnji tekmi sta se Verona in Spezia razšli z 1:1, na večernem dvoboju pa je Milan gostil Benevento in ga premagal z 2:0. Z zmago se je vsaj začasno prebil na drugo mesto. Hakan Calhanoglu v šesti in Theo Hernandez v 60. minuti sta bila strelca za Milan, pri katerem je po poškodbi spet zaigral tudi švedski zvezdnik Zlatan Ibrahimović.

Nedeljski spored bosta ob 12.30 začela Lazio in Genoa Mihe Zajca, ob 15.00 bo Bologna gostila Fiorentino, Napoli Cagliari, Sassuolo pa že omenjeno Atalanto, ob 18.00 bo v Vidmu gostoval Juventus, ob 20.45 pa bo Sampdoria igrala proti Romi.

Krog bosta v ponedeljek zvečer končala Torino in Parma Jasmina Kurtića.

1. Inter            34 25  7  2 74:29  82
 2. Milan            34 21  6  7 62:41  69
 3. Atalanta         33 20  8  5 78:39  68
 4. Napoli           33 21  3  9 73:37  66
 5. Juventus         33 19  9  5 65:30  66
 6. Lazio            32 19  4  9 56:46  61
 7. Roma             33 16  7 10 58:51  55
 8. Sassuolo         33 14 10  9 55:50  52