387 ogledov

Nov kiks Milana, Inter še bližje lovoriki

Nogometaši MIlana se niso uspeli vrniti na drugo mesto.

Nogometaši Lazia so v zadnji odigrani tekmi 33. kroga italijanskega prvenstva s 3:0 premagali AC Milan. Za prva dva gola na tekmi v Rimu je poskrbel Joaquin Correa, ki je obrambo Milančanov prmagal v 2. in v 51. minuti. Ciro Immobile je postavil končni izid v 87. minuti.

Poraz zasedbe iz Milana bi lahko bil še hujši. Manuel Lazzari je namreč v 43. minuti zatresel milansko mrežo, a so po pregledu s tehnologijo VAR gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Sodnik Daniele Orsato se je oprl na video tehnologijo sicer tudi v primeru drugega zadetka Corree zaradi morebitnega prekrška, a je zadetek prestal preizkus.

Že pred tem so se zmage veselili tudi nogometaši Napolija, ki so z 2:0 odpravili Torino. Za Neapelj sta v razmaku dveh minut, v 11. in 13. minuti, zadela Tiemoue Bakayoko in Victor Osimhen.

Juventus Italija Šport Trojici 'odpadnikov' grozi izključitev iz Serie A

Nogometaši milanskega Interja so po porazu mestnih tekmecev, ki so po tem kolu z drugega zdrsnili na peto mesto lestvice, še korak bližje naslovu italijanskega prvaka. V 33. krogu so modro-črni s Samirjem Handanovićem v vratih premagali Verono z 1:0 in imajo 11 točk prednosti pred Atalanto Josipa Iličića, ki je ugnala Bologno s 5:0.

Na tretjem mestu je po novem Napoli, ki ima dve točki manj od Iličićevega Bergama. Kar tri ekipe si sicer delijo 66 točk, pri tem izkupičku sta namreč zdaj tudi Juventus na četrtem in Milan na petem mestu. Šesti Lazio ima ob eni odigrani tekmi manj na svojem računu 61 točk.

1. Inter            33 24  7  2 72:29  79
 2. Atalanta         33 20  8  5 78:39  68
 3. Napoli           33 21  3  9 73:37  66
 4. Juventus         33 19  9  5 65:30  66
 5. Milan            33 20  6  7 60:41  66
 6. Lazio            32 19  4  9 56:46  61
 7. Roma             33 16  7 10 58:51  55
 8. Sassuolo         33 14 10  9 55:50  52