12 ogledov

Inter brez Slovencev v vratih piškav

inter milan roma Serie A Palacio Milito
1/12
Palermo je izgubil pri Laziu, celo bolj gladko od Mure. Interju pa je zaušnico v obliki zmage s 3:1 primazala Roma. Torino, kjer igra tudi Valter Birsa, je zlahka opravil s Pescaro (3:0).

Roma se je prešerno veselila pri Interju in skočila na peto mesto, potem ko je slavila s 3:1. Očitno ekipi Andree Starmaccionija ni prijalo, da v vratih ni bilo Slovenca. Samir Handanović namreč še vedno ni zacelil poškodbe kolena, Vida Belca pa je trener pustil na klopi. Kruha na gostovanju ni bilo niti za za Josipa Iličića in Jasmina Kurtića, ki sta gostovala pri Laziu in izgubila z 0:3. Oba sta začela tekmo, Jojo je bil nekaj časa celo kapetan, Kurtić pa je na klop odkorakal v 58. minuti. Nekateri so pripomnili, da jo je bolje kot Palermo v Rimu odnesla celo Mura 05, ki je prejšnji teden v Evropski ligi izgubila z 1:3.

Milan je po porazu v prvem kolu tokrat vknjižil prepričljivo zmago proti Bologni. Prvi so proti golu ustrelili nogometaši Bologne, vendar Taider ni našel mreže. V naslednjih minutah si je nekaj priložnosti priigral tudi Milan. V 15. minuti pa je sodnik pokazal na belo točko za črno-rdeče. Po prekršku Cherubina priložnost ni zapravil Giampaolo Pazzini, ki je rossonere popeljal v vodstvo. Nekaj minut kasneje je s prostega strela poskusil Diamanti, ki pa je zadel živi zid. Isti nogometaš je bil najbolj nevaren tudi v nadaljevanju, a izenačujočega zadetka nismo videli. Vse do 41. minute, ko je z bele točke Diamanti le premagal gostujočega vratarja.

birsa grb nzs slovenska nogometna reprezentanca dres | Avtor: Saša Despot Saša Despot
Bologna je drugi polčas začela tam, kjer je končala prvega in še naprej pritiskala proti vratom Milana. Priložnost za rossonere je v 52. minuti zapravil Pazzini, obe strani pa sta vztrajno iskali drugi zadetek. Igra se je po 70. minuti povsem razživela, ponovno pa je zablestel Pazzini, ki je še drugič zadel v 77. minuti. Vsega osem minut kasneje pa konec upanja za domače, ko je še tretjič domačega vratarja premagal Giampaolo Pazzini in s hat-trickom postavil končnih 3:1. V prvi tekmi drugega kola italijanske Serie A je Torino visoko, s 3:0, premagal Pescaro. Sedemkratni zmagovalci in povratniki v prvo italijansko ligo so slavili z goli Sgringa, Brighija in Bianchija, medtem ko Valter Birsa ni stopil na zelenico.