35 ogledov

Jadran mučil Velenjčane do 91. minute

Dekani Rudar Velenje Jurij Kodrun/Rudar Velenje
Nogometaši velenjskega Rudarja so po golu v 91. minuti iz Pokala Slovenije izločili Jadran iz Dekanov (1:2).

V Dekanih je bil odigran prvi obračun osmine finala Pokala Slovenije, domači tretjeligaš Jadran pa je bil na pragu tega, da izloči velenjski Rudar

Za knape se je zapletlo že v šesti minuti, ko je bil izključen napadalec John Mary, dodatno pa so v težave zabredli v 55. minuti, ko je za Jadran zadel Luka Stepančič.

A prvoligaška ekipa se je odzvala in z golom Svena Dodleka v 68. minuti najprej izenačila, po izključitvi domačina Mateja Pirjevca četrt ure pred koncem pa uspela priti do popolnega preobrata, saj je v prvi minuti sodnikovega dodatka še enkrat zabil Dodlek.

Dve tekmi osmine finala (Dob - Krka, Turnišče - Olimpija) sta na sporedu v sredo, preostalih pet (Tolmin - Domžale, Krško - Celje, Radomlje - Maribor, Koper - Aluminij, Nafta - Gorica) pa prihodnji teden.