3994 ogledov

"Jaz bi dres od tistega sodnika"

Olimpija Anže Petkovšek
Veselje na eni in žalost na drugi strani.

Nogometaši Olimpije so z remijem  v Domžalah (1:1) osvojili državni naslov. Pred zadnjim kolom prvenstva je bil njihov edini tekmec Maribor, ki kljub zmagi z 2:0 proti Gorici ni uspel prehiteti Ljubljančanov in tako ubraniti lovoriko. Velika rivala sta sicer prvenstveno sezono končala pri 80 točkah, Olimpija pa je do naslova prišla zaradi več doseženih zadetkov v gosteh na medsebojnih srečanjih.

Po zadetku Domžalčanov v Domžalah je nekaj minut sicer kazalo tudi na slavje Mariborčanov, vendar je njihove upe z uspešno izvedeno enajtmetrovko razblinil Rok Kronaveter. Še pred koncem tekme so želeli nekateri od gostujočih navijačev vdreti na zelenico, kar je za nekaj minut podaljšalo dvoboj.