287 ogledov

Juve spet klonil doma, tokrat zmaga 'Iličićevih'

Duvan Zapata Epa
Stara dama še korak dlje od najboljših.

Nogometaši Empolija so v 14. krogu italijanske lige gostili Fiorentino in jo premagali z 2:1. Uspešna je bila tudi Atalanta, ki je v gosteh premagala Juventus z 1:0.

Ekipa iz Bergama, za katero Josip Iličić tokrat ni igral, je v Torinu zmagoviti zadetek dosegla v 28. minuti, ko je devetič v sezoni zadel Duvan Zapata.

La Dea je tako ostala na četrtem mestu, medtem ko je Juventus, pri katerem se je zaradi domnevnih poslovnih nepravilnosti oglasila tudi policija, po visokem porazu v ligi prvakov proti Chelseaju tokrat vpisal še peti poraz v domači ligi, kjer je šele osmi z 21 točkami, sedmimi manj od Atalante in enajstimi manj od vodilnih Napolija in Milana, ki imata še tekmo v dobrem.

Empoli, pri katerem je Petar Stojanović igral celo tekmo, Leo Štulac pa je obsedel na klopi za rezervne igralce, je prišel do šeste zmage v sezone proti ekipi iz Firenc. Za preobrat po zaostanku sta v 87. in 89. minuti poskrbela Filippo Bandinelli in Andrea Pinamonti. Pred tem je sicer Fiorentino v 57. minuti v vodstvo popeljal Srb Dušan Vlahović.

Ta je dosegel svoj enajsti gol sezone in je na vrhu lestvice strelcev. Z devetimi je s skupaj z Zapato na tretjem mestu Gio Simeone, ki pa je tokrat z Verono izgubil na gostovanju pri Sampdorii z 1:3.

Venezia Domna Črnigoja je gostila branilca naslova Inter Samirja Handanovića. Slednji je povedel v 34. minuti z golom Hakana Calhanogluja, zmago pa potrdil v šesti minuti sodniškega dodatka, ko je z bele pike zadel Lautaro Martinez. Tretjeuvrščeni Inter je zdaj pri 31 točkah.

Že v petek so nogometaši do tega kroga zadnjeuvrščene Salernitane Vida Belca in predzadnjega Cagliarija na Sardiniji igrali 1:1. Obe ekipi sta tako ostali pri repu lestvice, zdaj imata po osem točk.

Nedeljski spored bosta ob 12.30 odprla Udinese in Genoa, ob 15.00 bo drugouvrščeni Milan, ki je podaljšal pogodbo s trenerjem Stefanom Piolijem, gostil Sassuolo, Spezia pa Bologno. Ob 18.00 se bosta merila Roma in Torino, vodilni Napoli, ki ima toliko točk (32) kot Milan, pa bo ob 20.45 gostil Lazio.

1. Napoli            13 10  2  1  26:7    32
 2. Milan             13 10  2  1  29:15   32
 3. Inter             14  9  4  1  34:15   31
 4. Atalanta          14  8  4  2  28:17   28
 5. Roma              13  7  1  5  23:15   22
 6. Lazio             13  6  3  4  25:21   21
 7. Fiorentina        14  7  0  7  21:19   21
 8. Juventus          14  6  3  5  18:16   21