725 ogledov

Keku ni uspelo, Grki premočni za hrvaške prvake

Rijeka Olympiacos EPA
Poleg Maribora so si v torek napredovanje v skupinski del elitne Lige prvakov zagotovile še štiri ekipe.

Rijeka je prejšnji teden na prvi tekmi v Pireju proti Olympiacosu klonila z 2:1, odločilni gol je prejela tik pred koncem. Na svoji Rujevici je četa Matjaža Keka še drugič izgubila (0:1) in se bo morala zadovoljiti z Ligo Evropa.

NK Maribor Zgodovinsko Šport Maribor tretjič med evropsko elito

Srečanje so bolje začeli Hrvati, Mario Gavranović in Alexander Gorgon sta zapravila lepi priložnosti za spremembo izida. Kazen je sledila v 25. minuti, ko je za Olympiacos po protinapadu zadel Nemec srbskih korenin Marko Marin

Grki so v prvem delu stresli še okvir vrat, v drugem polčasu pa sta si obe ekipi priigrali nekaj zelo obetavnih situacij, toda mreži se nista več zatresli.

matjaž kek Druga plat zgodbe Šport Brutalno nad Keka: "Da se mu izbije ego in arogantnost!"

Napoli gladko, Sevilla s težavami

Nice Napoli | Avtor: EPA EPA

Napoli je s svojega San Paola na gostovanje v Nico prinesel prednost 2:0, na Azurni obali pa napredovanje potrdil z novo zmago (0:2). Ključni gol v gosteh je v 48. minuti po lepi podaji Mareka Hamšika zabil José María Callejón, končni izid je tik pred koncem postavil Lorenzo Insigne.

Sevilla je na prvi tekmi v gosteh premagala Başakşehir z 1:2, v Andaluziji pa so Turki krenili po preobrat in v 17. minuti povedli z zadetkom Eljera Elie. Domači so v nadaljevanju dvakrat zadeli prek Sergia Escudera (z glavo) v 52. minuti in prek Wissama ben Yedderja (po protinapadu) četrt ure pred koncem. Gostje so z golom Edina Višće izsilili napeto končnico (2:2), več pa jim ni uspelo.

Najlažje delo je imel škotski Celtic, saj je na prvi tekmi doma pred tednom dni Astano ugnal s kar 5:0. V Kazahstanu je moštvo iz Glasgowa sicer že zaostajalo s 4:1, toda na koncu zanesljivo napredovalo s tesnim porazom (4:3).