30 ogledov

Tri točke za Anglijo, le ena za Škotsko

Anglija Malta EPA
Reprezentance v kvalifikacijskih skupinah F, C in E so odigrale tekme drugega kola.

V "slovenski" skupini F bili poleg srečanja v Stožicah na sporedu še dva obračuna na Otoku. Anglija je pričakovano premagala Malto (2:0), medtem ko je Škotska le remizirala proti Litvi (1:1).

Angleži so na Wembleyu proti Malti prevladovali skozi celotno srečanje, oba gola za zmago pa zabili že v prvem polčasu. V 29. minuti je z glavo zadel Daniel Sturridge, v 38. minuti je odbitek po svojem strelu v mrežo pospravil Dele Alli.

Škoti so se proti Litovcem mučili in gostje so v 59. minuti celo povedli po golu Fedorja Cernycha. Domačini so do izenačenja prišli v 90. minuti prek Jamesa McArthurja in Litovci so tako še drugič zapored brez zmage ostali v zadnjih trenutkih tekme.

Nemci in Azerbajdžanci stoodstotni

Nemčija Češka | Avtor: EPA EPA
V skupini C je Nemčija v derbiju večera doma premagala Češko (3:0) in utrdila prvo mesto. "Elf" je povedel v 13. minuti po zadetku Thomasa Müllerja, prednost podvojil prek Tonija Kroosa na začetku nadaljevanja, zmago pa je potrdil v 66. minuti z drugim golom Müllerja.

Azerbajdžan je doma presenetljivo premagal Norvežane (1:0) in ima še naprej popoln izkupiček, medtem ko je Severna Irska doma pričakovano ugnala San Marino (4:0), čeprav je imela več težav kot kaže končni izid.

Lewandowski pokopal Dance

V skupini E imajo po odigranih dveh kolih tri reprezentance (Romunija, Črna Gora, Poljska) po štiri osvojene točke na svojem računu, Danska je le točko zadaj.

Največ pozornosti je bilo namenjene dvoboju med Poljsko in Dansko, v Varšavi so slavili domačini (3:2). Že v prvem polčasu je bil dvakrat natančen Robert Lewandowski, prvič v 20. minuti po podaji Kamila Grosickega, drugič pa v 36. minuti z bele točke. Na začetku nadaljevanja je napadalec Bayerna dopolnil hat-trick, že v 49. minuti pa je v lastno mrežo gol za Dance zabil Kamil Glik. Povratek Skandinavcev se je nadaljeval v 69. minuti z zadetkom Yussufa Poulsena, a več gostom ni uspelo.

Romuni so v Armeniji iztržili visoko zmago (0:5), potem ko so domačini že v tretji minuti ostali z igralcem manj. Podobno prepričljivi so bili tudi Črnogorci doma proti Kazahstanu (5:0), med 59. in 78. minuto so zabili kar štiri gole.