17 ogledov

Lille upravičil naziv aktualnega prvaka

Franck Beria desno Lille Reuters
Derbi četrtega kola francoske Ligue 1 med lanskoletnima prvouvrščenima moštvoma Lillom in Marseillom je s 3:2 pripadel aktualnim prvakom, nogometašem Lilla.

Lille je na domačem stadionu v vodstvo popeljal Moussa Sow v 18. minuti tekme, v prvem polčasu pa nobeni od ekip ni več uspelo zatresti mreže. Gostje iz Marseilla pa so na začetku drugega polčasa pripravili preobrat. V 57. in 61. minuti tekme je zabil Mathieu Valbuena in poskrbel za vodstvo gostov z 2:1. A ne za dolgo. Aurelien Chedjou je dobrih dvajset minut pred koncem dvoboja izenačil na 2:2, iz enajstmetrovke pa je v 75. minuti tekme končni izid derbija postavil strelec prvega zadetka Sow.

Montpellier do četrtega kola ni poznal poraza in s popolnim izkupičkom devetih točk tudi vodil na prvenstveni lestvici. Tokrat pa je v podobi nogometašev Lyona naletel na previsoko oviro. V prvem polčasu gledalci na Gerlandu sicer niso videli zadetkov. Že po štirih minutah drugega polčasa pa je po podaji Michela Bastosa zadel Miralem Pjanić, ki je v igro vstopil le dve minuti pred tem. Nogometaš rojen v Tuzli je s podajo sodeloval tudi pri drugem in odločilnem zadetku Jeremyja Pieda v 83. minuti. V sodnikovem podaljšku je Montpellier prek Henrija Bedima sicer uspel znižati izid, a ostalo je pri zmagi Lyona. Nekdanji klub slovitega Rogerja Mille je ostal na prvem mestu tudi po nedeljskih popoldanskih tekmah, saj sta Toulouse in Saint Etienne izgubila.