64 ogledov

Lisice pobegnile na pet točk

Riyad Mahrez EPA
Eno največjih presenečenj v sodobnem nogometu je še nekoliko bolj možno. Leicester City je ugnal Watford, njegova zasledovalca pa sta se v vročem londonskem derbiju razšla z remijem.

V 29. kolu angleškega prvenstva je Leicester gostoval pri Watfordu, bil skozi večino tekme nekoliko boljši na igrišču, zmago pa mu je v 56. minuti prinesel izjemni Riyad Mahrez z natančno odmerjenim strelom z roba kazenskega prostora. Že prej je bil blizu gola prvi strelec lisic Jamie Vardy, med strelce pa bi se lahko ponovno vpisal tudi branilec Robert Huth.

Četi Claudia Ranierija je šel na roke tudi remi v vročem severnolondonskem derbiju, ki je že pred dvobojem poskrbel za nekaj razbitih glav in krvi med navvijači. tekmo so na White Hart Lanu bolje odprli domačini, ki so večkrat ogrozili gostujočega vratarja Davida Ospini, a ob polčasu so vseeno vodili topničarji. Po protinapadu je Danny Welbeck z leve strani podal čez celotno igrišče, Hector Bellerin je najverjetneje streljal, žoga pa je prišla do Aarona Ramseyja, ki jo je mojstrsko s peto preusmeril v mrežo.

Alexis Sanchez | Avtor: EPA EPA
Arsenal je zdržal tudi prvi nalet v drugem polčasu, nato pa je nepotreben prekršek za svoj drugi rumeni karton naredilFrancis Coquelin. Domači so hitro pritisnili, za popolen preobrat pa so potrebovali le sedem minut. Najprej je Ospina sicer še zaustavil strel Harryja Kana, tehnologija na golovi črti je pokazala, da žoga le za nekaj milimetrov v celotnem obsegu ni prečkala golovo črto, a je kmalu za 1:1 zadel Toby Alderweireld. Ta je po kotu in odboju prišel do žoge in jo z bližine poslal za hrbet Kolumbijca. Kasneje je neodločno ob žogi, ki je odhajala v gol avt, posredoval kapetan Arsenala Per Mertesacker, okroglo usnje mu je ukradel mladi Dale Alli, ta je bil sicer zelo sumljivo blizu prepovedanega položaja, jo podal do Kana, ta pa je z mojstrskim udarcem z leve strani poskrbel za 2:1.

Topničarji se v hudem nalivu, ki je sledil, niso vdali, po novi podaji Bellerina, pa je dobro v prazen prostor vtekel Alexis Sanchez. Čilenec je streljal, nekoliko slabo pa je na mokri zelenici posredoval Hugo Lloris. Klub še nekaterim priložnostim na obeh straneh, se rezultat ni več spremenil.

Manchester City se je z zanesljivo zmago proti Aston Villi povsem približal londonskemu dvojcu, visoko pa je po zaostanku z 0:2 in preobratu ter zmagi s 3:2 proti Evertonu zdaj tudi West Ham. Chelsea je doma le remiziral s Stoke Cityjem in si poslabšal položaj v boju za Evropo.