176 ogledov

Liverpool znova boljši od Oblaka in soigralcev

Mohamed Salah Epa
Nogometaši Liverpoola so doma z 2:0 premagali madridski Atletico.

Jan Oblak in soigralci so gostovali na Anfieldu, kar hitro pa so se proti Liverpoolu znašli tudi v zaostanku. V 13. minuti so gostujoči branilci samega na petih metrtih pred golom pustili Dioga Joto, ki je po natančnem predložku z desne premagal slovenskega vratarja s strelom z glavo.

Oblak je bil še drugič nemočen že v 21. minuti. Sadio Mane se je otresel tekmecev na sredini igrišča in stekel proti kazenskem prostoru, medtem je žoga prišla do Trenta Alexandra-Arnolda, ki jo je poslal v šestnajsterec in našel prav Senegalca. Ta je sprožil s prve in znova zatresel mrežo gostov iz Španije. Kmalu zatem je do nevarnega strela prišel še Alex Oxlade-Chamberlain, vendar za las zgrešil ob strelu v dolgi kot.

Atletico je bil popolnoma nenevaren, Španci pa so brez pravih možnosti za preobrat ostali že v zaključku prvega polčasa, ko je neposredni rdeči karton prejel Felipe, ki je preprečil protinapad domačih s spotikanjem Maneja. Brazilec je sicer pred tem slabo posredoval že pri obeh zadetkih Liverpoola. Ti bi še pred polčasom lahko povišali vodstvo, a je Oblak zaustavil nevarna poizkusa Mohameda Salaha in Jote.

Ta je na začetku drugega polčasa znova zadel, a je zadetek zaradi prepovedanega položaja, šlo je za centimetre, razveljavil VAR. Oblak je v dvoboju ena na ena nato ustavil Salaha, blizu gola pa je bil tudi Joel Matip, ki si je po kotu uspel zaustaviti žogo na petercu, a jo nato poslal mimo vrat. Iz podobnega položaja je kmalu zatem poizkusil tudi Jota, a slabo udaril po okroglem usnju, namesto z glavo ga je zadel z ramo in strel je končal mimo cilja.

Sledil je zadetek Luisa Suareza, ki je z nekaj sreče zadel z 20 metrov, vendar je tudi tokrat posredoval VAR. Podajalec Jose Gimenez je bil v 'ofsajdu'.

V 74. minuti so znova zagrozili gostje. Izvedli so lep protinapad, do neoviranega strela pa je znotraj šestnajsterca prišel Hector Herrera, a žogo poslal mimo desne vratnice Liverpoolovega gola. Do konca tekme nato ni bilo več pravih priložnosti, Oblak je moral sicer zaustaviti strel zunaj kazenskega prostora. Liverpool se je že uvrstil v izločilne boje lige prvakov.

Na drugi današnji tekmi v skupini B je Milan osvojil prvo točko, po treh uvodnih porazih je na San Siru remiziral proti Portu 1:1.

Handanović do zmage v gosteh

Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je v Moldaviji z Interjem premagal Šerif iz Tiraspola s 3:1 in napredoval na drugo mesto v skupini D. Za italijansko ekipo je prvi gol dosegel Hrvat Marcelo Brozović v 54., drugega Slovak Milan Škriniar v 66., tretjega Čilenec Alexis Sanchez v 83. minuti. Za domače je častni gol v izdihljajih tekme dosegel Malijec Adama Traore.

Na prvem mestu v tej skupini je madridski Real, ki je z dvema goloma Francoza Karima Benzemaja pemagal ukrajinski Šahtar z 2:1. Francoski napadalec je dosegel 1000 in 1001. zadetek za klub iz španske prestolnice v ligi prvakov in predhodnem Pokalu državnih prvakov, skupno pa svojega 62. v najmočnejšem tekmovanju v dresu Reala (skupno 75). Pred njim sta na tovrstni klubski lestvici le Portugalec Cristiano Ronaldo (105) in Raul Gonzalez (66 golov).

Karim Benzema | Avtor: Epa Epa

Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je tekmo svojega Leipziga proti PSG spremljal na klopi za rezervne igralce, nemško-francoski obračun pa se je končal z 2:2. Za goste je oba gola dosegel Nizozemec Georginio Wijnaldum v 21. in 39. minuti, domači pa so povedli v osmi minuti, ko je zadel Francoz Christopher Nkunku, izenačujoči gol pa je v tretji minuti sodnikovega podaljša z 11-metrovke dosegel Madžar Dominik Szoboszlai.

Manchester City je premagal Club Brugge s 4:1. Za meščane so zadeli Phil Foden (15.), Riyad Mahrez (54.), Raheem Sterling (72.) in Gabriel Jesus (92.), domači obrambni igralec John Stones je v 17. minuti z avtogolom prispeval edini gol za goste. V skupini A vodi Manchester City z devetimi točkami, PSG zaostaja eno, Brugge pet, medtem ko je Leipzig osvojil prvo točko.

V skupini C je Ajax v Nemčiji ugnall Borussio iz Dortmunda s 3:1 in ima še vedno 100-odstotni izkupiček. Tudi moštvo iz Amsterdama si je že zagotovilo mesto v osmini finala. Za Ajax so zadeli Dušan Tadić (72.), Sebastien Haller (83.) in Davy Klaassen (93.), za domače pa Marco Reus (37.). Borussia je sicer povedla iz enajstmetrovke, že pred tem pa je rdeči karton pri Nemcih dobil Mats Hummel. V drugi polovici drugega polčasa so Nizozemci ob številčni premoči prišli do preobrata.

Na drugi tekmi skupine je Sporting iz Lizbone povozil Bešiktaš in slavil s 4:0.