452 ogledov

Londončani šokirali City, Liverpool zapravil veliko prednost, derbi Unitedu

Chelsea Profimedia
Chelsea je po velikih spodrsljajih največjih rivalov še povečal prednost pred zasledovalci.

Nogometaši Chelseaja bodo po 10. krogu angleške nogometne lige še bolj zanesljivo na prvem mestu. Z zmago 3:0 v Newcastlu so namreč izkoristili spodrsljaja najbližjih zasledovalcev, Liverpool je na domačem igrišču z Brightonom igral le 2:2, Manchester City pa si je doma celo privoščil poraz, z 2:0 ga je ugnal Crystal Palace. Chelsea ima zdaj tri točke prednosti pred Liverpoolom in pet pred Cityjem.

V Newcastlu, kjer domača ekipa še naprej čaka na prvo prvenstveno zmago v sezoni, so se oslabljeni Londončani, manjkali so Romelu Lukaku, Mason Mount in Mateo Kovačić, v prvem polčasu mučili, v drugem pa le strli odpor tekmeca. Za to je najbolj zaslužen Reece James, ki je dosegel prva dva gola. V 65. minuti je po predložku Calluma Hudson-Odoija z leve strani na desni strani kazenskega prostora sprejel žogo in jo z močnim strelom poslal pod prečko.

S podobnega mesta je v 77. minuti dosegel tudi drugi gol. Najprej je s strelom od daleč poskušal Ruben Loftus-Cheek, odbita žoga je prišla do Jamesa, ki jo je poslal v nebranjeno mrežo, vratar Karl Darlow je namreč še ležal na tleh. Končni izid je iz enajstmetrovke v 81. minuti postavil Jorginho.

Chelsea | Avtor: Profimedia Profimedia

Liverpool se proti Brightonu ni proslavil. Čeprav je vodil z 2:0, je lahko na koncu celo zadovoljen s točko, saj so imeli gosti še kar nekaj priložnosti. Prvo že na samem začetku, ko je vratar Allison Becker mojstrsko ubranil strel Sollyja Marcha iz neposredne bližine.

Domači so zgrešeno priložnost tekmeca kaznovali v četrti minuti, ko jih je v vodstvo popeljal Jordan Henderson, ki je po podaji Mohameda Salaha z roba kazenskega prostora natančno streljal. Vodstvo je v 24. minuti minuti povišal Sadio Mane, pred tem so gosti prek Yvesa Bissoumaja zadeli vratnico.

Enock Mwepu je v 41. minuti s fantastičnim strelom od daleč znižal zaostanek. V 65. minuti je izenačil Leandro Trossard, ki je do konca tekme dosegel še en gol, ki pa so ga sodniki zaradi nedovoljenega položaja razveljavili. Brighton je imel še nekaj priložnosti, Liverpool pa je pritisnil ob koncu, toda izid se ni več spremenil.

Brighton | Avtor: Epa Epa

Še večji spodrsljaj kot varovanci Jürgena Kloppa pa so si privoščili varovanci Pepa Guardiole. Crystal Palace je že v šesti minuti kaznoval poigravanje zadnje vrste Cityja, Wilfried Zaha je prodrl v kazenski prostor in mimo vratarja Edersona Moraesa poslal žogo v mrežo. Do konca prvega polčasa je igra potekala le na polovici gostov, toda napadi aktualnih prvakov so bili stihijski, veliko pravih priložnosti ni bilo.

V sodniškem dodatku prvega dela je City ostal še z igralcem manj na igrišču. Aymeric Laporte je kot zadnji v obrambi storil prekršek, sodnik pa ga je predčasno poslal pod prho. Z desetimi igralci je City sicer še naprej napadal, toda njegovi napadi niso obrodili sadov. Gosti, ki so v drugem delu tudi pogumneje prihajali na tekmečevo polovico, so v 88. minuti dosegli še drugi gol, za to je poskrbel Conor Gallagher.

Crystal Palace | Avtor: Epa Epa

Nogometaši Manchester Uniteda pa so na derbiju 10. kroga angleškega nogometnega prvenstva v Londonu s 3:0 premagali Tottenham. Junak tekme je bil Cristiano Ronaldo, ki je dosegel gol in podal za drugega, s tem pa bržkone za nekaj časa rešil svojega trenerja Oleja Gunnarja Solskjaerja. Norvežanu se je po zadnjih neprepričljivih predstavah ekipe majal stolček.

Portugalski zvezdnik je United v vodstvo popeljal v 39. minuti, ko je po podaji rojaka Bruna Fernandesa z mojstrskim volejem spravil žogo v nasprotni kot vrat vratarja Huga Llorisa. Gosti so drugi gol dosegli v 64. minuti, po podaji Ronalda je mrežo zatresel Edinson Cavani. Končni izid je v 86. minuti po protinapadu postavil Marcus Rashford. Tottenham je bil skozi vso tekmo povsem nenevaren, v okvir gola ni sprožil niti enega strela.

Arsenal, ki je spet slabo začel prvenstvo, se počasi prebuja. Tokrat je do točk prišel v Leicestru, zmago 2:0 si je tlakoval že na samem začetku. V peti minuti ga je v vodstvo popeljal Gabriel, v 18. minuti je vodstvo povišal Emile Smith-Rowe. V nadaljevanju je Leicester pritiskal, a predvsem po zaslugi vratarja Aarona Ramsdala so gosti prednost zadržali.

Prvo zmago v sezoni je vknjižil Burnley, s 3:1 je doma ugnal Brentford, Southampton pa je bil v gosteh z 1:0 boljši od Watforda.