3336 ogledov

Epska blamaža Uniteda na domači zelenici, gledalci odšli med tekmo

Mohamed Salah Epa
Katastrofa rdečih vragov.

Na dvoboju največjih rivalov angleškega nogometa je na Old Traffordu odjeknila petarda, Liverpool je domači Manchester United namreč premagal s kar 5:0.

Gostje so odlično vstopili v tekmo, povedli so namreč že v peti minuti, ko je Nabyju Keiti žogo podal Mohamed Salah, gvinejski nogometaš pa se je znašel sam pred Davidom de Geo in ga zanesljivo premagal s strelom po tleh. Že v 13. minuti se je na semaforju izpisal rezultat 0:2, Diogo Jota je izkoristil podajo Trenta Alexandra-Arnolda in zmedo v obrambi Uniteda.

Četa Jürgena Kloppa se tu ni ustavila, do polčasa je okroglo snje še dvakrat spravila v mrežo, rdeči vrag pa so prvič v zgodovini Premier League prejeli štiri zadetke v prvem polčasu. Salah je v 38. minuti izkoristil predložek Keite, v peti minuti sodnikovega dodatka pa še asistenco Jote.

Luka Modrić El Clasico Šport Veliki derbi po željah gostov

Egipčan je fenomenalno predsatvo nato okronal še s tretjim zadetkom, v 50. minuti ga je v ogenj poslal Jordan Henderson, Salah je pobegnil Luku Shawu in iz oči v oči še enkrat premagal nemočnega de Geo. To je bil njegov deseti zadetek v ligaški sezoni, trenutno je daleč najboljši strelec Premier League.

Prav tako je postal prvi nogometaš Liverpoola, ki je zadel na treh zaporednih gostovanjih na Old Traffordu in najučinkovitejši afriški strelec v premierligaškem tekmovanju. Do tokratnega dvoboja je imel na računu 104 gole, enako kot Didier Drogba, zdaj se je ta številka povzpela na 107.

Mohamed Salah | Avtor: Epa Epa

Dodatne težave za domače so sledile po urii igre. Rezervist Paul Pogba je z grobim prekrškom zastavil Keitaja, ki je kasneje na nosilih zapustil zelenico. Glavni sodnik Anthony Taylor je Francozu sprva pokazal le rumeni karton, a so ga v VAR sobi 'povabili' na ogled posnetka ob igrišču in sledil je rdeči karton.

Pri Liverpoolu so nato nekoliko stopili s 'pedala za plin', do konca tekme pa ni bilo več zadetkov. Konec dvoboja so sicer že spremljale na pol prazne tribne, veliko domačih navijačev je namreč že prej nezadovoljno odšlo s stadiona. Tako jih je veliko zamudilo tudi prečko Edinsona Cavanija, ki je bil tako najbližje častnemu zadetku za rdeče vrage.

To je bila najvišja Liverpoolova zmaga na Old Traffordu, šele petič pa se je zgodilo, da so Reds svojega najbolj osovraženega rivala premagali s petimi ali več zadetki razlike. Leta 1895 se je tekma v Liverpoolu končala s 7:1, leta 1925 pa s 5:0. Trener Uniteda Ole Gunnar Solskjaer bo zdaj verjetno zelo težko zadržal svoj stolček.

Liverpool se je zavihtel na drugo mesto, ima točko manj od vodilnega Chelseaja, United pa je sedmi, ima osem točk manj od vodilne ekipe.

Na prvih današnjih tekmah je Leicester City v gosteh premagal Brentford z 2:1, pri čemer je zmagoviti gol dosegel James Maddison v 73. minuti, West Ham pa je bil boljši od Tottenhama z 1:0. Michail Antonio je bil edini strelec (72.).

V soboto je vodilni Chelsea zabeležil visoko zmago proti Norwichu s 7:0, Manchester City je premagal Brighton s 4:1, preostale sobotne tekme pa so se končale z zmago Watforda proti Evertonu (5:2) ter neodločenimi izidi med Crystal Palaceom in Newcastlom (1:1), Leedsem in Wolverhamptonom (1:1) ter Southamptonom in Burnleyjem (2:2).

Že v petek zvečer je Arsenal s 3:1 ugnal Aston Villo.

1. Chelsea               9   7   1   1  23:3  22
 2. Liverpool             9   6   3   0  27:6  21
 3. Manchester City       9   6   2   1  20:4  20
 4. West Ham              9   5   2   2  16:10 17
 5. Brighton              9   4   3   2   9:9  15
 6. Tottenham             9   5   0   4   9:13 15
 7. Manchester United     9   4   2   3  16:15 14