810 ogledov

Veliki derbi po željah gostov

Luka Modrić Epa
Real Madrid dobil četrti el clasico v nizu.

Nogometaši Real Madrida so dobili derbi 10. kroga španskega nogometnega prvenstva. Na el clasicu so v Barceloni zmagali z 2:1. Za Madridčane sta zadela David Alaba (32.) in Lucas Vazquez (94.), častni zadetek za Katalonce pa je dosegel Sergio Aguero (97.).

To je bil sicer že  247. el clasico. Real Madrid ima zdaj 99 zmag in 412 golov, Barcelona je ostala pri 96 zmagah in 402 golih, 52 tekem pa se je končalo z remijem. Hkrati je to četrto zaporedno slavje Real Madrida na el clasicih; nazadnje se je to zgodilo leta 1965.

Prvih 20 minut dvoboja ni ponudilo pravih priložnosti, vse skupaj se je razživelo šele v 21. minuti, ko je v kazenskem prostoru domačih padel Vinicius, sodnik pa ni prekinl igre. Nato je imela veliko priložnost za vodstvo Barcelona, a jo je zamudil Sergino Dest. Ta je po podaji Memphisa Depaya ostal sam pred Thibautom Courtoisom, vendar je streljal preko gola.

Kazna je prišla v 32. minuti. Real je krenil v protinapad in ga zaključil z zadetkom Davida Alabe. Avstrjec je sicer odvzel žogo pred svojim kazenskim prostorom, nato sta akcijo nadaljevala Vinicius in Rodrygo, slednj pa je nato poiskal Alabo, ki je po uspešni obrambni akcji stekel v napad. V 35. minuti so bili domači blizu izenačenja, po kotu je z glavo ustrelil Gerard Pique, ki pa je za malce zgrešil želeni cilj.

Barca je lovila izenačenje, na začetku drugega polčasa pa sta solidni 'šansi' zamudila Philippe Coutinho in Ansu Fati, ki pa nista resneje ogrozila Courtoisa. Bližje zadetku je bil kasneje Real, Karim Bezema se tokrat ni vpisal med strelce, imel je priložnoti v 62. in 72. minuti.

Potrditev gostujoče zmage pa je prišla v 93. minti. Barcelona je vse moči usmerila v napad, a jo je presekala še ena 'kontra'. Marco Asensio je ustrelil, odbitek pa je v mrežo poslal Vazquez.

Luka Modrić | Avtor: Epa Epa

Poraz je nato le ublažil Aguero po predložku Desta v 97. minuti. Argentinec je sicer debitiral v dresu Barcelone.

Atletico po preobratu do točke, Real Sociedad še naprej prvi

Drugi derbi 10. kroga španskega prvenstva med Atletico Madridom in Real Sociedadom se je končal brez zmagovalca. Gostje so tako ostali na vrhu razpredelnice.

Jan Oblak je moral dvakrat po žogo v mrežo, prvič že v sedmi minuti po zadetku Alexandra Sorlotha, drugič v 48. po strelu Alexandra Isaka, vseeno pa je lahko zadovoljen zapustil stadion Wando Metropolitano, saj je Luis Suarez z dvema zadetkoma poskrbel za pomembno točko. Urugvajec je prvič zadel v 61. minuti, drugič pa iz najstrožje kazni v 77.

Atletico Madrid ima osemnajst točk in je ohranil stik z vodilnimi. Naslednji teden ga čakata dve tekmi; v četrtek gostovanje pri predzadnjeuvrščenem Levanteju, v nedeljo pa domač obračun proti sosedu na lestvici Betisu, ki ima prav tako kot še Osasuna 18 točk.

Sevilla se je nepričakovano namučila s predzadnjo ekipo tekmovanja Levantejem. Čeprav je na začetku drugega polčasa povedla s 4:1, je vse do konca trepetala za tri točke. Gostje so do 61. minute znižali zaostanek na 4:3, tri minute kasneje je Sevilla znova zadela za 5:3, in v zaključku uprizorili niz nevarnih akcij, ki se na srečo domačih niso končale z zadetkom.

1. Real Sociedad     10   6   3   1  14:9   21
 2. Real Madrid        9   6   2   1  24:11  20
 3. Sevilla            9   6   2   1  16:6   20
 4. Atletico Madrid    9   5   3   1  13:8   18
 5. Betis             10   5   3   2  15:11  18
 6. Osasuna           10   5   3   2  14:13  18
 7. Rayo Vallecano    10   5   1   4  17:12  16
 8. Athletic Bilbao    9   4   4   1   9:5   16