552 ogledov

Nov poraz madridskega Reala

Karim Benzema Epa
Real Madrid je po porazu v ligi prvakov klonil še v španskem prvenstvu.

Nogometaši madridskega Reala so v osmem krogu španskega prvenstva v Barceloni izgubili proti Espanyolu z 1:2. Zasedba iz španske prestolnice kljub prvemu porazu v la ligi ostaja na prvem mestu s 17 točkami, enak točkovni izkupiček ima tudi Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka, ki je v soboto premagal Barcelono z 2:0.

Izbrance italijanskega stratega na klopi Reala Carla Ancelottija je že v 17. minuti v črno zavil Raul de Tomas, na 2:0 pa je za Espanyol povišal nekdanji član Barcelone in Seville Aleix Vidal v 60. minuti. Madridčani so v zadnjem obdobju tekme v katalonski prestolnici pritisnili z vsemi topovi in po golu Francoza Karima Benzemaja v 70. minuti znižali na 1:2, izenačujočega zadetka pa niso dosegli.

Aleix Vidal | Avtor: Epa Epa

Atletico Madrid je na osrednji tekmi kroga v soboto na svojem stadionu Wanda Metropolitano premagal Barcelono z 2:0. Za "colchonerose" sta zadela Francoz Thomas Lemar v 23. in Urugvajec Luis Suarez v 44. minuti.

Luis Suarez Maščevanje Šport Suarez ni pozabil, to je bilo njegovo sporočilo za Koemana Jan Oblak Philippe Coutinho Atlético Barcelona La Liga Šport Barça nemočna proti Oblaku, Suárez zabil bivšim

V petek je Athletic Bilbao premagal Alaves z 1:0, z enakim izidom je bila v soboto Osasuna boljša od Rayo Vallecana in Mallorca ob Levanteja, obračun med Cadizom in Valencio pa se je končal brez golov.

Elche je na ndeljskii prvi tekmi ukanil Celto iz Viga z 1:0, edini gol na tekmi pa je dosegel Argentinec Dario Benedetto v 49. minuti.

1. Real Madrid        8   5   2   1  22:10  17
 2. Atletico Madrid    8   5   2   1  11:6   17
 3. Real Sociedad      8   5   2   1  11:7   17
 4. Sevilla            7   4   2   1  10:3   14
 5. Osasuna            8   4   2   2  11:11  14
 6. Rayo Vallecano     8   4   1   3  13:8   13
 7. Athletic Bilbao    8   3   4   1   7:4   13
 8. Valencia           8   3   3   2  12:8   12