25 ogledov

L'pool v 96. minuti, poraz za Man Utd

Dejan Lovren Christian Benteke Crystal Palace Liverpool EPA
Na dveh nedeljskih tekmah v 29. kolu angleške Premier lige je Liverpool z igralcem manj v gosteh ugnal Crystal Palace (1:2), Manchester United pa je, prav tako z igralcem manj, klonil pri West Bromu (1:0).

V južnem Londonu sta ekipi Crystal Palaca in Liverpoola na polčas odšli brez zadetkov, kmalu po začetku nadaljevanja pa je domače v prednost spravil Joe Ledley. Še ena slaba novica je za goste prišla v 63. minuti, ko je svoj drugi rumeni karton prejel James Milner.

Liverpool se je v igro vrnil v 72. minuti, po veliki napaki vratarja Alexa McCarthyja je izenačil Roberto Firmino. V sodnikovem dodatku so Redsi dokončali preobrat. Christian Benteke, ki je v igro vstopil nekaj minut pred koncem, je priboril enajstmetrovko in nato sam prevzel odgovornost ter zadel za zmago (1:2).

Moštvo Jürgena Kloppa je z novimi tremi točkami skočilo na sedmo mesto in ohranilo minimalne možnosti za preboj v Ligo prvakov. Zaenkrat za četrtim mestom zaostajajo za šest točk.

Brez Mate ni šlo

Gostovanje Manchester Uniteda pri West Bromu se je za moštvo Louisa van Gaala že v prvem polčasu začelo razpletati po neljubem scenariju. Juan Mata je sredi prvega polčasa hitro dobil dva rumena kartona in moral pod predčasno prho.

Na srečanju nismo videli veliko priložnosti, domači pa so rahlo terensko premoč kronali v 67. minuti. Po predložku z leve se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Salomón Rondón in matiral nemočnega Davida de Geo (1:0). To je bila prva domača zmaga WBA nad Man Utd po letu 1984.

Rdeči vragi so padli na šesto mesto, od četrtega, ki še vodi v Ligo prvakov, so oddaljeni za tri točke. Pred Man Utd je s sobotno zmago nad Evertonom (2:3) skočil West Ham.

Leicester se ne da

Že v soboto je vodilni Leicester City zmagal na gostovanju pri Watfordu (0:1). Po remiju med Tottenhamom in Arsenalom (2:2) ima četa Claudia Ranierija na vrhu lestvice že pet točk prednosti pred najbližjimi zasledovalci.

Do zmage je prišel tudi Manchester City, na domačem igrišču je v drugem polčasu napolnil mrežo zadnjeuvrščene Aston Ville (4:0) in ostal na četrtem mestu s 50 točkami.