633 ogledov

Maribor za gol prekratek

NK Maribor Profimedia
Mariborčani so se prebudili, a prepozno za evropsko ligo.

Nogometaši Maribora in Ludogorca so na povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za evropske lige igrali neodločeno 2:2 (0:2). Po izidu 0:0 na prvi tekmi so tako s skupnim izidom 2:2 napredovali Bolgari in si zagotovili nastope v evropski ligi

Mariborčani so iz Bolgarije prišli z navidez ugodnim izidom 0:0. Slovenski prvaki pa bi morali danes seveda zadeti, igra na rezultat brez zadetkov in morebitne enajstmetrovke bi bila preveč tvegana.

Na koncu je Ludogorec v seštevku obeh tekem vendarle potrdil premoč, na razočaranje številnih mariborskih navijačev mu je v Ljudskem vrtu uspelo to, kar mu doma ni - dosegel je zadetke. Maribor je tako na zadnji stopnički ostal brez evropske lige, čeprav so bili vijoličasti v drugem delu blizu popolnemu preobratu.

Evropska jesen bo tako minila brez slovenskih klubov, preostali trije (Domžale, Mura in Olimpija) so se poslovili že v zgodnejših fazah kvalifikacij.

Zlatko Zahović Velik udarec Šport Zlatko Zahović je s tem poslom zatresel Slovenijo

Potek tekme:

KONEC TEKME! 2:2! 20 minut dobre igre je bilo premalo za napredovanje.

90' Pawson je tekmo podaljšal za pet minut! Dosti premalo glede na stalno zavlačevanje gostov.

90' Jorginho je končal z današnjo tekmo, zamenjal ga bo Dragoš Grigore.

89' Vratnica! Po predložku Vancaša je Moti skoraj premagal lastnega vratarja.

87' Po grobem prekršku je rumeni karton prejel Denis Klinar.

87' Andrej Kotnik je zamenjal Alexandrua Cretuja.

85' Odhaja Marcelinho, zamenjal ga bo Jakub Swierczok.

72' Gol! 2:2! Rudi Požeg Vancaš je s prostega strela proti vratom nasprotnika poslal ostro žogo, ki je preletela vse nogometaše ter presenetila vratarja.

71' Cicinho je s prekrškom prekinil nevaren napad Maribora in si prislužil rumeni karton.

69' Iz igre je odšel Claudiu Keseru, prihaja pa Svetoslav Djakov.

68' Denis Klinar je od daleč nevarno sprožil, a je njegov strel zletel preko vrat.

65' Gol! 1:2! V kazenskem prostoru se je po lepi podaji Rudija Požeg Vancaša odlično znašel Marcos Tavares ter znižal izid.

61' Danes zelo slabega Kronavetra je zamenjal Marcos Tavares.

60' Mitja Viler je s prekrškom prekinil protinapad ter si prislužil rumeni karton.

60' Rudi Požeg Vancaš je po podaji Kronavetra nevarno prodrl v kazenski prostor, a njegova podaja ni našla Luke Zahoviča.

56' Blaž Vrhovec je zaradi ostrega prekrška prejel rumeni karton.

46' Martina Milca, ki se je v prvem polčasu mučil s poškodbo, je zamenjal Denis Klinar.

Polčas: 0:2! Glede na potek tekme je Maribor v drugem polčasu pred misijo nemogoče.

45+2' Vratar gostov je stekel iz vrat, da je presekal podajo ter poslal žogo v avt, katerega je Maribor na hitro izvedel, Rudi Požeg Vancaš pa je poizkusil z lobom, a je žoga zletela preko vrat.

39' Anton Nedjalkov je prejel le rumeni karton ob namernem udarcu v glavo Jasmina Mešanovića.

37' Neverjetna priložnost za Roka Kronavetra, ki pa je iz oči v oči z nasprotnim vratarjem streljal mimo vrat.

35' Rok Kronaveter je lepo poizkusil zaposliti Luko Zahovića, ki pa je bil za las prekratek, do žoge se je dokopal Rudi Požeg Vancaš, njegovo podajo podajo pa je prestregla obramba.

34' Cosmin Moti je zaradi prekrška prejel rumeni karton.

26' GOL! 0:2! Kenan Pirić je bil blizu, a je Claudio Keseru le dosegel zadetek.

26' Špiro Peričić je prejel rumeni karton, ker je prehitro stekel v kazenski prostor.

25' Mitja Viler je v kazenskem prostoru napravil prekršek za enajstmetrovko.

18' GOL! 0:1! Marcelinho je s pravim evrogolom z roba kazenskega prostora premagal mariborskega vratarja.

16' Marcelinho je zaradi prekrška prejel rumeni karton.

14' Kenan Pirić je odlično obranil poizkus Wandersona.

10' Rudi Požeg Vancaš je odlično v kazenskem prostoru našel Roka Kronavetra, ki pa je žogo slabo poizkusil podaljšati do Luke Zahovića, ki bi bil v izredni poziciji, če bi bila Kronavetrova podaja natančnejša.

4' Maribor je imel odlično priložnost, saj je imel na voljo prosti strel z ugodne pozicije, a je Rok Kronaveter zadel živi zid.

1' Znana je začetna postava Maribora, ki bo poizkušala priigrati Evropo. Tekmo sodi Anglež Craig Pawson.