789 ogledov

Man City silovit, Liverpool ni Mura, Chelsea popušča

Manchester City Epa
V nedeljo so bile odigrane tri tekme 18. kola angleške Premier League. Aktivni so bili vsi trije pretendenti za naslov.

Na vrhu lestvice angleškega prvenstva je po zanesljivi zmagi na St. James Parku proti Newcastlu (0:4) ostal aktualni prvak Manchester City.

Proti letos slabim "srakam" sta v prvem polčasu zabila portugalska branilca Rúben Dias in João Cancelo, prvi je zabil z glavo, drugi z natančnim strelom z roba kazenskega prostora. V drugem polčasu sta nemočne gostitelje dotolkla Riyad Mahrez in Raheem Sterling.

Cepljenje Nimajo vstopa Šport Eden največjih trenerjev na svetu razjezil anticepilce: "Nočem jih v klubu!"

Harry Kane Tottenham Liverpool EPL | Avtor: Epa Epa

Derbi kola je bil odigran v severnem Londonu, kjer je zdesetkani Liverpool iztržil remi proti Tottenhamu (2:2) in ima zdaj tri točke zaostanka za Cityjem. Srečanje je bilo pravi čustveni vrtiljak za navijače.

Domači so povedli v 13. minuti, ko je z diagonalnim strelom svoj post prekinil Harry Kane. Rdeči so, kljub številnim priložnostim "ostrog", izenačili v 35. minuti, predložek Andyja Robertsona je z glavo v mrežo preusmeril Diogo Jota.

Po nekaj kontroverznih odločitvah sodnika Paula Tierneya so gostje v 70. minuti povedli, podajo Trenta Alexander-Arnolda je iz bližine izkoristil Robertson. Le nekaj trenutkov zatem so Londončani po veliki napaki vratarja Alissona Beckerja izenačili prek Heung-mina Sona. Robertson je bil, v dobrem in slabem, prvo ime tekme, saj je v 77. minuti po grobem startu prejel rdeči karton, izid pa se ni več spremenil.

smith rowe saka Premier league Šport Covid-19 zdesetkal pester sobotni program

Thiago Silva Wolves Chelsea | Avtor: Epa Epa

Po remiju v Wolverhamptonu (0:0) je zdaj že šest točk od vrha razpredelnice oddaljen aktualni evropski prvak Chelsea.

Na stadionu Molineux si ekipi nista ustvarili veliko priložnosti, zaradi covida-19 zdesetkani Londončani pa so brez zmage ostali na treh od zadnjih štirih tekem.

Šest tekem 18. kola je bilo preloženih zaradi okužb s covidom-19.