2189 ogledov

Messi za neverjeten dosežek ugnal Oblaka

Lionel Messi Epa
Argentinskemu velezvezdniku je uspel izjemen dosežek.

Na današnjem derbiju španske nogometne lige med prvouvrščenima ekipama Barcelono in Atleticom je zvezdnik blaugrane Lionel Messi dosegel jubilejni 600. gol v karieri. Zadetek je bil edini na tekmi, Barcelona pa je po zmagi z 1:0 na vrhu lestvice prednost pred ekipo slovenskega vratarja Jana Oblaka povečala na osem točk (69-61).

Messi je pomemben zadetek zase in za svojo ekipo dosegel po zelo natančno izvedenem prostem strelu v 26. minuti, ko je bil Oblak sicer blizu in se tudi dotaknil žoge, vendar ji ni mogel preprečiti poti v mrežo. Slovenski čuvaj mreže se je na tekmi sicer izkazal z nekaj obrambami.

Nizu rekordov je Messi s tem strelom dodal še enega, saj je postal prvi strelec španske lige, ki je zadel neposredno s prostih strelov na treh zaporednih tekmah. A še bolj pomembna je zanj številka 600, pri čemer je 539 golov dosegel za klub, 61 pa za argentinsko izbrano vrsto.

Barcelona je tako še podaljšala niz neporaženosti v letošnjem španskem prvenstvu, kjer 11 krogov pred koncem sezone še nima niti enega poraza. Atletico pa je po drugi strani doživel prvi poraz po osmih zaporednih uspešnih tekmah.

"Tudi če bi bil samo strelec, bi bilo 600 golov osupljiv dosežek. A je tudi odličen pri preigravanju in najboljši podajalec, kar sem jih kdajkoli videl. Zame je najboljši," je nekdanji zvezdnik angleške reprezentance Gary Lineker s tvitom takoj po tekmi čestital Messiju za okroglo številko.

Zmago Barce je nekoliko zasenčila le poškodba Andresa Inieste, ki je po poškodbi stegenske mišice v prvem polčasu nekaj minut še igral, nato pa moral z igrišča. Za zdaj ni znana resnost poškodbe, pri Barci upajo, da bo Iniesta nared do povratne tekme osmine finala lige prvakov proti Chelseaju.