823 ogledov

Messi znova s sklonjeno glavo

Lionel Messi Argentina Epa
Na južnoameriškem nogometnem prvenstvu sta bili v noči na nedeljo odigrani dve tekmi.

Lov Lionela Messija na prvi naslov v dresu reprezentance Argentine, potem ko je z ekipo štirikrat pokleknil na zadnji stopnici, v finalu, se ni dobro začel. "Gavči" so uvodno tekmo južnoameriškega prvenstva v brazilskem Salvadorju proti Kolumbiji izgubili (0:2), čeprav so bili v drugem polčasu boljši tekmec.

Boleč spomin Šport Poraz, ki je zlomil Messija: "Govoril je sam s seboj, ponavljal je ..."

Zadetka Rogerja Martíneza in Duvána Zapate v zadnjih 20 minutah tekme sta Kolumbiji prinesla prvo zmago nad Argentino v zadnjih 20 letih.

"Seveda smo zagrenjeni. Vsaj v drugem polčasu smo si ustvarili nekaj priložnosti," je po porazu dejal 31-letni kapetan Argentine Messi, ki se je po razočaranju na lanskem mundialu že poslovil od dresa z državnim grbom, a si je nato premislil. "Seveda nismo želeli tako začeti turnirja, a zdaj moramo dvigniti glave. Vsakič, ko izgubiš, ti je težko. A zdaj moramo misli usmeriti proti naslednjemu tekmecu," je še dejal Messi.

Argentince v sredo v Belo Horizonteju čaka dvoboj s Paragvajem, na koncu pa se bodo v skupini B pomerili še s povabljencem - azijskim prvakom Katarjem.

everton Copa America Šport Odsotnosti Neymarja ni bilo čutiti

Peru Venezuela Copa | Avtor: Epa Epa

Poleg tekme med Argentino in Kolumbijo je bil na Copi v noči na nedeljo odigran še dvoboj skupine A med Venezuelo in Perujem, končal se je z nedoločenim izidom (0:0).

Uvodno srečanje turnirja sta dan prej, prav tako v skupini A, odigrali gostiteljica Brazilija in Bolivija, "karioke" so bile pričakovano boljše (3:0).

Slovenija 22.08.12, denar, evri, bankovci, foto: shutterstock Lestvica Šport Med stotimi najbogatejšimi le ena ženska