92 ogledov

Mura diha za vrat Aluminiju

NŠ Mura : Aluminij Profimedia
Nogometaši Mure so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali kranjski Triglav z 2:0 (2:0).

Sobočani so pred domačimi gledalci vpisali pričakovano zmago proti ekipi iz Kranja, ki je vse bolj vpeta v boj za izognitev devetemu mestu, ki prinaša dodatne kvalifikacije z Gorico. Prekmurci so večino svojega dela opravili v prvem polčasu, ko so si priigrali zajetno prednost.

Sobočani so bili v prvem polčasu boljši tekmec, čeprav so Kranjčani že v drugi minuti prek Luke Majcna zelo zagrozili. Minuto zatem pa se je Amadej Maroša vpisal med tiste, ki so zapravili priložnost.

V 23. minuti se je moral izkazati tudi vratar Mure Matko Obradović, v 34. minuti pa so domači povedli, ko je z glavo zadel Staniša Mandić.

V 42. minuti je po prostem strelu spet zagrozil Triglav, tri minute pozneje so sodniki upravičeno razveljavili zadetek Mure, a le malce pozneje je Luka Bobičanec dosegel svoj 12. gol sezone, ko je sprožil z 19 metrov.

V drugem polčasu je bila Mura zelo nevarna v 60. minuti, ko je Kai Cipot zadel vratnico, isti igralec pa je imel v 73. minuti dva strela v bližini gola, a se Jalen Arko ni pustil presenetiti.

V 86. minuti je Gašper Udovič poskušal z volejem, a Obradović ni imel veliko dela, to pa je bila tudi zadnja večja priložnost tekme.

Mura bo v 33. krogu v ponedeljek gostovala v Velenju, Triglav pa bo dan prej gostil sežanski Tabor.

Črni niz Aluminija

Nogometaši Aluminija so doživeli še peti domači poraz zapovrstjo. Tokrat jih je premagal Bravo, ki je pogrešal izkušenega Mustafo Nukića. Aluminij ostaja četrti, Bravo pa šesti.

Prvi polčas v Kidričevem ni postregel s posebej razburljivo predstavo, priložnosti so bile redke, je pa pri Bravu v 29. minuti izjemno priložnost zapravil Vanja Drkušić, ko je z glavo streljal iz bližine, Luka Janžekovič pa je strel obranil.

V 32. minuti pa so Kidričani povedli. Po kotu z desne strani je podal Marcel Čermak, na drugi vratnici je žogo v sredino vrnil Nemanja Jakšić, iz bližine pa je nato svoj 13. gol v sezoni dal Ante Živković.

V drugem polčasu je najprej pri Bravu izenačil Aljoša Matko, ko je zadel v 59. minuti, ko je v mrežo poslal odbito žogo po vratnici Roka Baturine, v 65. pa je na drugi strani Tilen Pečnik preizkusil Igorja Vekića, a je ostalo pri 1:1.

Gostje so povedli v 87. minuti, ko je znova zadel Aljoša Matko, čeprav je pred tem stranski sodnik označil prepovedan položaj. Isti igralec je že v sodniškem dodatku zadel vratnico, potem ko je sam prišel pred Luko Janžekoviča.

Aluminij bo v 33. krogu v nedeljo gostoval pri v Olimpiji, Bravo pa dan prej v Domžalah.