Na današnji dan štiri slovenske zmage

Slovenija Norveška kvalifikacije za SP 2014 Novaković Hogli Hoegli Anže Petkovšek
Slovenska reprezentanca je na današnji dan odigrala že osem kvalifikacijskih tekem, štiri je dobila.

11. oktober je datum, ki je pogosto povezan s slovensko izbrano vrsto. Na omenjeni dan je Slovenija odigrala že kar osem tekem, od tega šest doma (po tri za Bežigradom in v Ljudskem vrtu).

Začelo se je leta 1995, ko je Ukrajina v okviru kvalifikacij za Euro 1996 ob polčasu vodila z 0:2, srečanje pa se je končalo z zmago Slovenije (3:2). V drugem delu je dvakrat zabil Sašo Udović, enkrat pa Zlatko Zahović.

Dve leti kasneje je Hrvaška za Bežigradom v kvalifikacijah za SP 1998 gladko ugnala četo Zdenka Verdenika (1:3). Leta 2000 je v kvalifikacijah za SP 2002 v Ljubljani gostovala Švica in iztržila remi (2:2) z goloma Kubilaya Turkyilmaza.

Leta 2003 je Slovenija 11. oktobra gostovala v Limassolu in čeprav je z zadetkoma Ermina Šiljaka ob polčasu vodila z 0:2, je na koncu proti Cipru le remizirala (2:2). Leta 2006 je ekipa pod vodstvom Branka Oblaka v Minsku klonila proti Belorusiji (4:2), čeprav je po 45 minutah vodila z 1:2.

Novaković zabil že štiri

Zadnjih treh tekem na 11. oktobra se zelo radi spominjamo. Vse tri so bile odigrane v Ljudskem vrtu. Leta 2008 je z dvema poznima goloma Milivoja Novakovića in Zlatana Ljubijankića v kvalifikacijah za SP 2010 padla Severna Irska (2:0).

Leta 2011 v ciklusu za Euro 2012 je Slovenija pod vodstvom Matjaža Keka na obračunu, ki ni imel več tekmovalnega pomena, z izjemnim zadetkom Dareta Vršiča ugnala Srbijo (1:0).

Nazadnje je bila Slovenija na 11. oktober aktivna pred tremi leti, ko je v kvalifikacijah za SP 2014 s hat-trickom Novakovića orožje položila Norveška (3:0).

Spet je 11. oktober in spet igra Slovenija. Naj proti Angliji pade še peta zmaga na današnji datum. Po štirih porazih proti Gordie Albionu je skrajni čas za poplačilo dolgov.