59 ogledov

Na igrišču rivalov do prve lovorike v sezoni

Borussia Dortmund Bayern München superpokal 2016 EPA
Nogometaši nemškega prvaka Bayerna so že osvojili prvo lovoriko v novi sezoni.

V današnjem obračunu nemškega superpokala so nogometaši Bayerna premagali velike tekmece Borussio Dortmund na njihovem terenu (0:2). Obrambo naslova državnih prvakov bodo začeli čez 12 dni, ko se bo začela nova sezona nemške Bundeslige.

Današnja zmaga, v drugem polčasu sta zadela Arturo Vidal in Thomas Müller, je tudi prva lovorika za novega stratega Bayerna Carla Ancelottija. Z njo pa so Bavarci tudi končali niz zmag rumeno-črnih v superpokalu, Dortmund je namreč zmagal v prejšnjih treh izvedbah.

Dvoboj je bil tudi priložnost za nastop dveh novih okrepitev obeh klubov, ki sta poleti zamenjala sredini. Toda Mario Götze, ki se je vrnil v Dortmund iz Bayerna, ni dobil priložnosti proti nekdanjim soigralcem, medtem ko je novinec Mats Hummels za Bavarce zaigral od začetka in tudi podal za drugi gol Müllerja.