3027 ogledov

Neverjetno, kaj je Ivan Rakitić napravil Janu Oblaku

Ivan Rakitić Profimedia
Zelo redki so nogometaši, ki se lahko pohvalijo, da so Jana Oblaka premagali z oddaljenosti tridesetih metrov. Na seznamu je po novem tudi Ivan Rakitić.

Derbi 18. kroga španskega prvenstva med Sevillo in Atleticom iz Madrida so z 2:1 dobili nogometaši iz Andaluzije, ki so se tako utrdili na drugem mestu razpredelnice, medtem ko so Jan Oblak in soigralci s tretjim zaporednim porazom povečali zaostanek za najboljšimi.

Sevillo je v sedmi minuti z lepo odmerjenim strelom v vodstvo popeljal Ivan Rakitić, izenačil je Felipe z glavo v 33. minuti, gol za zmago pa je v 88. minuti zabil Lucas Ocampos.

Slovenski nogometni superzvezdnik Oblak je bil ob obeh zadetkih povsem nemočen, še posebej pa odmeva prvi, ko ga je Rakitić premagal s pravo "bombo" z oddaljenosti tridesetih metrov.

Oblak pa ni mogel rešiti Atletica niti v usodni 88. minuti, ko je Thomas Delaney po kotu najprej zatresel prečko, žoga se je odbila v polje, kjer pa jo je Jules Kounde lepo odložil za Ocamposa, ki jo je le še zabil v mrežo za tretji zaporedni poraz Atletica.

Sevilla je tako znova dokazala, da je letos edini pravi tekmec madridskim Galaktikom, saj ima ob enakem številu tekem pet točk zaostanka za Realom, Atletico Madrid pa je pri 29 točkah oziroma trinajstih manj od vodilnega mestnega rivala.

Barcelona z muko do nove zmage

Barcelona je zabeležila tretjo zmago v zadnjih devetih krogih LaLige oziroma drugo pod taktirko trenerja Xavija Hernandeza. Na domačem terenu je sredi drugega polčasa v 96 sekundah zapravila vodstvo z 2:0 in zmagoviti zadetek dosegla v 85. minuti.

Vse tri zadetke za Barcelono so dosegli mladi, domači nogometaši. V 16. minuti je prvenec v članskem moštvu zabil 22-letni Ferran Jutgla, tri minute pozneje pa se je prav tako prvič med strelce vpisal 17-letni Pablo Martin Paez Gavira, ki je tako postal tretji najmlajši igralec v zgodovini kluba z zadetkom v španskem prvenstvu. Odločilni gol za sedmo zmago in napredovanje na sedmo mesto je dosegel 19-letni Nico Gonzalez. Za Elche sta v polno zadela Tete Morente in Pere Milla v 62. in 63. minuti.

Villarreal je v gosteh presenetil Real Sociedad. Junak je bil Gerard Moreno, ki je dosegel dva zadetka. Prvega v 38. minuti za izenačenje na 1:1, drugega pa v 69. minuti. Moreno je v zaključku tekme, ko je Real Sociedad, ki je imel od 49. minute dalje nogometaša manj na terenu, krenil na vse ali nič, lepo zaposlil Samuela Chukwuezeja, ki je postavil končni izid 3:1.

V nedeljo so na sporedu dvoboji Granada - Mallorca, Athletic Bilbao - Betis, Getafe - Osasuna in ob 21. uri Real Madrid - Cadiz, v ponedeljek pa se bosta pomerila še Levante in Valencia.