134 ogledov

Nova blamaža Liverpoola, ki drsi po lestvici

Liverpool Profimedia
Na petih tekmah angleške lige pet zmag gostov, poražen tudi Liverpool.

Na vseh petih sredinih tekmah angleške nogometne lige so se zmage veselili gosti, najbolj pa zagotovo odmeva poraz Liverpoola, ki je z 0:1 izgubil z Brightonom. Tri točke so poleg njega vknjižili še vodilni Manchester City, Leicester City, Everton in West Ham.

Vodilni Manchester City ima tudi po 22. krogu angleške nogometne lige ob tekmi manj tri točke prednosti pred mestnim tekmecem Unitedom. V tem krogu sicer ni bil tako učinkovit kot United, ki je v torek Southampton premagal kar z 9:0, a so bili tudi sinjemodri prepričljivi, Burnley so premagali z 2:0.

Varovanci Pepa Guardiole, ki so zabeležili 13. zaporedno zmago v vseh tekmovanjih in deveto v prvenstvu, so tekmečev bunker prebili že v tretji minuti, ko je Bernardo Silva streljal z leve strani kazenskega prostora, domači vratar Nick Pope je žogo odbil, vendar točno na glavo Gabrielu Jesusu, ki jo je potisnil v gol. Na 2:0 je v 38. minuti po podaji Ilkaya Gündogana povišal Raheem Sterling.

Manchester City | Avtor: Profimedia Profimedia

Tudi v drugem polčasu so imeli gosti veliko premoč, zapravili nekaj lepih priložnosti, zadeli še enkrat, a jim je sodnik gol razveljavil. Domači niso bili nevarni, v okvir vrat niso streljali, so pa do strela prišli le v 65. minuti, ko je Matej Vydra žogo poslal čez gol. City tako še na šesti zaporedni prvenstveni tekmi ni prejel gola.

Leicester City se je svojim navijačem oddolžil za domači poraz v prejšnjem krogu proti Leedsu. Tokrat je v Londonu z 2:0 premagal Fulham, strelca golov sta bila Kelechi Iheanacho v 17. in James Justin v 44. minuti, obakrat je strelcema podal James Maddison. Leicester se je zdaj prebil na tretje mesto prvenstvene lestvice, potem ko si je Liverpool privoščil nov spodrsljaj.

Vknjižil je že drugi zaporedni poraz na domačem igrišču, po Burnleyju ga je z 1:0 premagal tudi Brighton. In to povsem zasluženo, saj so imeli gosti več priložnosti, eno so izkoristili, ko je po po podaji Leandra Trossarda žogo v mrežo poslal Kolumbijec Steven Alzate. Spet močno oslabljeni prvaki so imeli sicer veliko terensko premoč, dve zapravljeni priložnosti Mohameda Salaha pa sta bili praktično vse, kar so sestavili v napadu.

Liverpoolu za ovratnik zdaj že diha tudi West Ham, ki nadaljuje zmagovito serijo. Tri točke je vpisal na gostovanju v Birminghamu, kjer je Aston Villo premagal s 3:1. Junak dvoboja je bil novinec v ekipi Jesse Lingard, ki je dosegel dva gola. Enega, svojega osmega v sezoni, je prispeval še Čeh Tomaš Souček, ki pa tokrat ni zadel z glavo, kar je njegova specialiteta. Pod častni gol za Villo se je po vnovični podaji Jacka Grealisha podpisal Ollie Watkins.

Everton je do zmage prišel v Leedsu. Tudi varovanci Carla Ancelottija so po polčasu z goloma Gylfija Sigurdssona in Dominica Calvert-Lewina vodili z 2:0, v nadaljevanju pa so domači le znižali, po podaji Patricka Bamforda je v polno zadel Raphinha.