162 ogledov

Oblak in kolegi povečali prednost pred Barco in Realom

Jan Oblak Epa
Atletico Madrid do zmage proti Bilbau.

Nogometaši madridskega Atletica so v zaostali tekmi 18. kroga gostili Athletic Bilbao in ga po preobratu premagali z 2:1. Gostje so namreč na stadionu Wanda Metropolitano povedli v 21. minuti, ko je po podaji Inakija Williamsa iz bližine zadel Iker Muniain. Jan Oblak v vratih Atletica je bil ob rahlo preusmerjeni žogi brez moči.

Domači so izenačili v sodniškem dodatku prvega polčasa prek Marcosa Llorenteja. V 51. minuti je nato Luis Suarez unovčil najstrožjo kazen za vodstvo Atletica, to pa je bil tudi zadnji zadetek na tekmi, po kateri ima Atletico na vrhu španske lestvice 62 točk, šest točk zaostaja Barcelona, osem pa madridski Real.

To je bila sicer prva zmaga čete Diega Simeoneja na zadnjih petih srečanjih v vseh tekmovanjih.

1. Atletico Madrid  26  19   5   2   50:18  62
 2. Barcelona        26  17   5   4   57:22  56
 3. Real Madrid      26  16   6   4   44:21  54
 4. Sevilla          25  15   3   7   35:20  48
 5. Real Sociedad    26  12   9   5   43:21  45
 6. Betis            26  13   3  10   36:40  42
 7. Villarreal       26   8  13   5   34:29  37
 8. Athletic Bilbao  26   9   6  11   37:31  33