3574 ogledov

Oblak ostal nepremagan, drama v Lizboni in Torinu

Mile Svilar Benfica epa 18-letni srbski vratar Mile Svilar je postal najmlajši čuvaj mreže v zgodovini Lige prvakov, a debija ne bo ohranil v najlepšem spominu.
V sredo so bile na sporedu tekme tretjega kola Lige prvakov v skupinah A, B, C in D. Aktivni sta bila dva kluba s slovenskim pridihom.

V skupini A je Manchester United ostal na vrhu z zmago na gostovanju pri Benfici (0:1). Pri Portugalcih je v vratih debitiral 18-letni Srb Mile Svilar (postal je najmlajši vratar v zgodovini Lige prvakov) in kljub nekaj vzpodbudnim posredovanjem postal tragični junak srečanja, saj je bil krivec za edini gol (0:1). V 65. minuti je Marcus Rashford poslal visok predložek pred vrata, Svilar pa se ni znašel najbolje in je z žogo v rokah zakorakal preveč nazaj in čez golovo črto. Benfica je še naprej brez točke.

Na drugem mestu se je s slavjem pri CSKA-ju utrdil Basel (0:2). V prvem polčasu je za Švicarje zadel Taulant Xhaka, zmago je povsem ob koncu potrdil Dimitri Oberlin.

Liga prvakov Šport Zdrs Reala in Borussie

Parižani in Münchenčani zanesljivi

Anderlecht PSG | Avtor: epa epa

V skupini B je Anderlecht, pri katerem je Robert Berić sedel na klopi, doma pričakovano izgubil s Paris Saint-Germainom (0:4), slednji je ohranil popoln točkovni izkupiček. Na začetku tekme je zabil Kylian Mbappé, ob koncu prvega dela je iz bližine zadel Edinson Cavani, za 0:3 je v 66. minuti s prostega strela udaril Neymar, končni izid je tik pred koncem postavil Ángel di María.

Bayern se je na drugem mestu utrdil z zanesljivo zmago nad Celticom (3:0). Mrežo Škotov je v 17. minuti načel Thomas Müller, naskok je podvojil Joshua Kimmich po pol ure igre, piko na i je v 51. minuti z glavo postavil Mats Hummels.

jürgen klopp Rekordno Šport Klopp prebiral slovenske medije, Zahoviću odgovoril na zelenici

Madridčani jalovi, lepotica v Londonu

Chelsea AS Roma | Avtor: epa epa

V skupini C je madridski Atlético gostoval v Azerbajdžanu pri Qarabağu in iztržil le remi (0:0), po katerem je ostal na tretjem mestu lestvice. Domačini so prišli do zgodovinske prve točke v Ligi prvakov. V prvem polčasu so bili boljši Španci, najlepši priložnosti sta zapravila Yannick Ferreira Carrasco in Antoine Griezmann. Slednjemu so na začetku drugega dela v sumljivih okoliščinah razveljavili gol, nato pa je Qarabağ postajal vse bolj nevaren, toda Jan Oblak je ostal nepremagan. Zadnje četrt ure so domači odigrali brez izključenega Dina Ndlovuja, toda tudi to ni pomagalo Atléticu do zmage.

Najlepšo tekmo kola so videli gledalci na Stamford Brigdu, kjer sta si Chelsea in AS Roma razdelila plen (3:3), tako da so Angleži ostali na prvem mestu, Rimljani pa na drugem. Londončani so po 37 minutah vodili že z 2:0, zadela sta David Luiz z razdalje in Eden Hazard po protinapadu. Italijani so nato uprizorili preobrat: Aleksandar Kolarov je še pred polčasom znižal s pravo bombo po samostojnem prodoru, sredi drugega polčasa pa je Edin Džeko s fantastičnim volejem in iznajdljivim strelom z glavo izid obrnil v prid gostov. Domačim je hitro uspelo izenačiti, z glavo je prefinjeno udaril Hazard.

Philippe Coutinho Hud poraz Šport Vijoličasti popolnoma nemočni

Barcelona do točk z deseterico

Pique Barcelona Olympiacos | Avtor: epa epa

V skupini D je Barcelona doma pričakovano strla odpor pirejskega Olympiacosa (3:1). Katalonci so povedli z avtogolom Dimitriosa Nikolaouja v 18. minuti, ob koncu prvega dela pa ostali brez izključenega Gerarda Piquéja, branilec je dobil drugi rumeni karton po namernem igranju z roko. V drugem polčasu sta zmago domačih potrdila Leo Messi s prostega strela in Lucas Digne z natančnim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. Častni gol za Grke je v 90. minuti po kotu dosegel Nikolaou.

Velik korak proti drugemu mestu je z domačim uspehom proti lizbonskemu Sportingu storil Juventus (2:1). Torinčani so se v 12. minuti sicer znašli v zaostanku po nesrečnem avtogolu Alexa Sandra, v 29. je s prostim strelom izenačil Miralem Pjanić. Odločilni gol je v 84. minuti dosegel Mario Mandžukić, zabil je z glavo.