3279 ogledov

Oblak pokazal veliko srce in tolažil zvezdnika

Jan Oblak Radamel Falcao epa
Slovenski vratar se je izkazal s športno potezo.

Atlético Madrid si je z zmago nad AS Monacom (2:0) zagotovil napredovanje v osmino finala Lige prvakov, vrata Špancev je znova branil Jan Oblak.

Samir Handanović Tottenham Inter Liga prvakov Šport Oblaku uspelo, Handanoviću (še) ne

Škofjeločan je ubranil nekaj strelov, gostje pa so bili najbližje zadetku v 83. minuti, ko je Radamel Falcao zapravil enajstmetrovko pri izidu 2:0 in s tem pokopal še zadnje upe Monaca.

Falcao, ki je nekoč zabijal za Atlético in si pri navijačih ustvaril status oboževanega zvezdnika, je Oblaka sicer poslal v napačno stran, a stresel le vratnico.

Oblak je po strelu stekel do Falcaa, ki so ga domači navijači ob vstopu v igro na začetku drugega polčasa pozdravili z aplavzom, in ga v prijateljskem duhu potrepljal ter ga skušal potolažiti ob zgrešeni priložnosti. Vsekakor hvale vredna poteza.