512 ogledov

Oblak zehal, a trepetal do zadnje sekunde

Luis Suárez Jan Oblak Atlético Madrid Elche Epa
V nedeljo sta bila v okviru drugega kola La Lige aktivna oba madridska velikana.

Nogometaši madridskega Atlética so v drugem kolu španskega prvenstva proti Elcheju prišli do druge zmage (1:0). Podobno kot prejšnji teden v Vigu pri Celti so tudi tokrat trepetali do zadnjih sekund.

Čeprav je imel slovenski čuvaj mreže Jan Oblak relativno miren večer, tudi njegovi soigralci na drugi strani igrišča niso pretirano utrujali obrambe Elcheja. Edini zadetek je dosegel Ángel Correa v 39. minuti po hudi napaki vratarja Kika Casille.

Correa tako ostaja edini strelec aktualnega španskega prvaka v novi sezoni. Argentinec je dosegel oba gola prejšnji teden v Galiciji.

Cristiano Ronaldo Udinese Juventus Serie A Šport Belec na infarktni tekmi, Ronaldo jezen iz Vidma

Gareth Bale Levante Real Madrid | Avtor: Epa Epa

Real Madrid je gostoval pri Levanteju in zabeležil remi (3:3). V prvem polčasu je bil "beli balet" boljši in je po golu Garetha Bala povedel. Domače "žabe" so na začetku nadaljevanja prišle do preobrata po zadetkih Rogerja in Joséja Campañe.

Gostje so izenačili v 73. minuti z golom Viníciusa Júniorja, toda Levante je še enkrat povedel, tokrat prek Roberja Pierja. Kmalu zatem je končni izid s svojim drugim golom postavil Vinícius.

Barceloa Primera Šport Barcelona brez Messija že v težavah, v Baskiji komaj izvlekla točko

Na edini preostali sobotni tekmi je Real Sociedad doma ugnal Rayo Vallecano (1:0). Barcelona je v soboto remizirala pri bilbajskem Athleticu (1:1).

Drugo kolo v La ligi se bo zaključilo v ponedeljek z obračunoma Getafe - Sevilla in Osasuna - Celta Vigo.

Romelu Lukaku Arsenal Chelsea Premier League Šport Lukaku zabil, Kane zaigral, Man Utd že zdrsnil