Pellegrini debitiral z visoko zmago

manchester city džeko silva
1/6
Reuters
Manchester City je dobil prvo tekmo pod vodstvom novega trenerja Manuela Pellegrinija. Meščani so doma s 4:0 odpravili Newcastle United.

Manchester City je doma premagal Newcastle United (4:0) in vknjižil prvo premierligaško zmago pod vodstvom Manuela Pellegrinija, ki je zamenjal Roberta Mancinija. Pred odmorom sta se med strelce vpisala David Silva in Sergio Agüero, v drugem polčasu pa sta popolno prevlado sinjemodrih potrdila Yaya Touré in Samir Nasri.

City bi lahko povedel po dveh minutah igre, ko se je nekaj prostora za strel ponudilo Agüeru, čigar poskus je ukrotil gostujoči vratar Tim Krul. Ta je imel skozi celoten obračun veliko dela, kar štirikrat pa je moral po žogo v svojo mrežo.

V šesti minuti je po predložku Džeka z glavo zadel Silva, v 22. minuti pa je na 2:0 povišal Agüero, ki mu je izdatno pomagal Džeko. V zaključku polčasa je zaradi rdečega kartona moral igrišče zapustiti Steven Taylor in meščani so prevzeli vse vajeti. Z roba kazenskega prostora je zabil Touré, 15. minut pred koncem pa še Nasri za prepričljivo zmago Cityja.