20 ogledov

Plačal za domišljavost in zavlačevanje

Unión Comercio Juan Flores Youtube
V perujskem nogometnem prvenstvu je padel, milo rečeno, zelo nenavaden gol.

V prvi perujski ligi sta se v nedeljo pomerila domači Sporting Cristal in gostujoča ekipa Unión Comercio. Kot je pogost slučaj na vročih gostovanjih, je gostujoče moštvo skušalo v začetnih minutah umiriti ritem igre. A vratar Unióna Juan Flores je šel tokrat korak predaleč.

V šesti minuti je pri izidu 0:0 skušal zavlačevati in se pri tem še malce poigrati z domačim napadalcem. Pretirano samozavest je plačal s smešnim golom, zaradi katerega je v nekaj urah postal zvezda svetovnega spleta. Njegovo napako je izkoristil Irvan Ávila in mirno zabil za vodstvo domačih. Tekma v Limi se je končala z zmago domačih (2:0).

Posnetek Floresove "mojstrovine" si lahko pogledate iz večih zornih kotov.