423 ogledov

Po derbiju se je smejalo Mourinhu

Manchester United Epa
V dvoboju drugega in tretjega so slavili rdeči vragi iz Manchestra.

V angleškem prvenstvu sta se pomerila drugi in tretji na lestvici, Manchester United pa se je z minimalno zmago z 1:0 odlepil od Tottenhama. Edini zadetek na tekmi je padel v 82. minuti, ko je rezervist Anthony Martial stekel za žogo, ki jo je z glavo podaljal Romelu Lukaku in nato uspel premagati rojaka Huga Llorisa v golu gostov.

Po golu je znova blestel trener rdečih vragov Jose Mourinho, tega so v zadnjem času kritizirali, da na velikih tekmah igra preveč obrambno, Portugalec se je s prtom na ustnicah obrnil h kameri. "Nekateri ljudje govorijo preveč. Pomirite se! Uživajte v tekmi! Ne govorite preveč, govorite, govorite, govorite. Sprostite se, ne bodite tako nervozni. Ne bodite tako razburjeni," je o svoji gesti pojasnjeval po tekmi.

Portugalec je v 70. minuti sicer v igro poslal Martiala in zamenjal Marcusa Rashforda, pri tem pa je moral poslušati kar nekaj negodovanja s tribun. A poteza se je nato izkazala za pravilno.

Prvi polčas na Old Traffordu je gledalcem ponudil zelo malo, Umited pa je bil v drugem delu boljši od Spursov, ki so tokrat zaigrali brez poškodovanega prvega strelca Harryja Kana. Lloris je še pred zadetkom domačih najprej z lepo obrambo zaustavil Lukakuja, Belgijec pa je stresel tudi gostujoči okvir vrat.

United je s tremi točkami še nekako ostal v stiku z mestnim tekmecem Cityjem, ki še naprej zmaguje. Tokrat je v gosteh premagal neugodni West Bromwich Albion. Domačini so v sodnikovem dodatku drugega polčasa le ublažili poraz, v 92. minuti je končni izid dvoboja postavil Matt Phillips. City si je na tekmi sicer pripravil kopico priložnosti. V desetih kolih je četa Pepa Guardiole zbrala devet zmag in en remi.

Do uspeha sta prišla tudi Arsenal in Chelseea, ki imata enako število točk. Modri so do zmage na gostovanju pri Bournemouthu prišli po zadetku Edena Hazarda, za preobrat topničarjev proti Swanseaju pa sta v drugem polčasu poskrbela Sead Kolašinac in Aaron Ramsey. Valižan je zabil svoj 50. zadetek za Arsenal.