384 ogledov

Po derbiju v boju za naslov le še dva kluba

Matej Palčič Profimedia
Nogometaši Kopra so v 32. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 1:0 (1:0).

Nogometaši Kopra z zmago v derbiju 32. kroga Prve lige Telemach ostajajo v igri za dvojni naslov. V sredo so se uvrstili v finale pokala Pivovarna Union, z zmago proti Olimpiji pa za vodilnim Mariborom zaostajajo le točko.

Ključna tekma Koprčane verjetno čaka že v prihodnjem krogu oziroma 30. aprila, ko bodo gostovali v Ljudskem vrtu. Temu sledita dve domači preizkušnji proti Taboru iz Sežane in Kalcerju, za konec pa še gostovanje pri Bravu. Olimpija, ki se mora sprijazniti z bojem za tretje mesto oziroma zadnjo vozovnico za evropska tekmovanja, bo v naslednjem krogu gostila Bravo.

Čeprav je imela Olimpija v prvem polčasu žogo več v svojih nogah, je bil Koper tisti, ki je prišel do izrazitejših priložnosti in v 42. minuti tudi do zadetka. V startu je zapretil Kaheem Parris, sredi polčasa je bil nevaren Lamin Colley, omenjena dva pa sta bila tudi režiserja gola Kopra.

Vmes je dve lepi priložnosti za Olimpijo zapravil Mustafa Nukić; v 19. minuti je njegov poskus ubranil vratar Adnan Golubović, v 34. pa je napako Žana Žužka Nukić slabo izkoristil, saj je žogo z desetih metrov poslal mimo vrat.

Kazen za neučinkovitost Olimpije je prišla v 42. minuti, ko je je Colley prodrl pred vrata gostov, vratar Ivan Banić pa ga je zrušil. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil Parris.

V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila. Ljubljančani so bili znova več pri žogi, toda domača obramba jim večjih priložnosti ni prepustila. Olimpija je nekajkrat poskusila s streli od daleč, vse ostale napade pa je obramba Kopra uspešno ustavila in zasluženo prišla do pete zaporedne zmage oziroma 18. v sezoni. Koper je nazadnje izgubil 3. marca doma proti Mariboru (1:2).

Slaba tolažba za Domžalčane

V ponovitvi sredinega polfinala pokala Pivovarna Union, ki ga je po velikem preobratu dobil Bravo in si prvič v zgodovini priigral tekmo za lovoriko (v finalu 11. maja se bo pomeril s Koprom), so Domžalčani vknjižili tri točke, ki pa so bolj slaba tolažba za neuspešno sezono. Z zmago z 2:0 so sicer prekinili niz osmih tekem brez polnega izkupička in tretjič v sezoni premagali tekmece iz Šiške.

Domžalčani so do prve zmage po štirih porazih prišli zahvaljujoč dvema zadetkoma Arnela Jakupovića v zadnjih petnajstih minutah dvoboja, z goloma se je avstrijski napadalec zavihtel med prve štiri strelce lige. Desetkrat je bil natančen tudi član Tabora Sežane Dino Stančić, enajst jih je zabil Mustafa Nukić iz Olimpije, trinajst Maks Barišič (Koper), petnajst pa Ognjen Mudrinski (Maribor).

V prvem polčasu je imel Bravo več od igre in dve zreli priložnosti. V 28. minuti je prvo zapravil Gregor Bajde, ki se je po podaji Žana Trontelja lepo otresel domžalskega branilca, nato pa s približno osmih metrov meril mimo vrat. Drugo priložnost je imel Bravo le štiri minute kasneje, tokrat pa je bila na mestu obramba Domžal, ki je žogo iz gneče odbila v kot.

Gostje so prav tako dvakrat zapretili, a sta strela Jakupovića v 18. minuti s strani in v 40. minuti iz več kot 25 metrov zletela mimo domačih vrat.

Drugi polčas se je začel podobno kot prvi, brez izrazite terenske premoči ene ali druge ekipe in brez večjih priložnosti. Dvakrat je streljal Bajde, enkrat pa Jakupović.

Če je bil pri strelu slednjega v 66. minuti vratar Brava Matija Orbanić še na pravem mestu, pa to ne velja za akcijo deset minut kasneje, ko se je Jakupović sprehodil skozi domačo obrambo iz s strelom iz kakih 10 metrov zatresel mrežo.

Jakupović je bil natančen tudi v 82. minuti, ko je izkoristil dolgo podajo in s strelom iz prve še drugič matiral Orbanića.