549 ogledov

Poglejte, kaj je Messi napravil našemu reprezentantu

Lionel Messi Miha Blažič Profimedia
PSG na Messijev pogon je bil premočan za Blažičev Angers.

Vodilna ekipa francoskega prvenstva Paris Saint-Germain je v tekmi 18. kroga pred domačimi navijači z 2:0 premagala zadnjeuvrščeni Angers, katerega dres nosi tudi slovenski reprezentančni branilec Miha Blažič, ki je odigral celoten dvoboj.

Slovenskemu reprezentantu ni uspelo zaustaviti pariškega napada. Že v 5. minuti je domače v vodstvo popeljal Hugo Ekitike, za 2:0 pa je v 72. minuti poskrbel Lionel Messi. Pri obeh zadetkih je bil podajalec Nordi Mukiele.

Blažič se je v statistiko vpisal z rumenim kartonom v 89. minuti, tekmo pa si bo zapomnil predvsem po Messijevi čarovniji, ki je že zakrožila po spletu.

Slednji je že na svoji prvi tekmi po vrnitvi v klub z naslovom svetovnega prvaka zablestel z enim zadetkom in spektakularno potezo, ko sta ga v kot stisnila ravno naš Blažič ter Nabil Bentaleb, a se je s pravo čarovnijo uspel rešiti iz težke situacije.

PSG sicer ostaja na vrhu prvenstvene lestvice in ima zdaj šest točk naskoka pred Lensom.  Blažičev Angers ostaja prikovan na dnu lestvice s štirimi točkami zaostanka za Strasbourgom.