16 ogledov

Poraz Rome po vodstvu z 2:0, preobrat Juventusa

juventus pirlo vučinić EPA
Nedeljske tekme v Serie A so med drugim prinesle zmago Juventusa po preobratu na gostovanju v Genovi, poraz Rome po vodstvu z 2:0 in zanesljiv domač poraz Chieva proti Laziu. Palermo po treh krogih z novim trenerjem.

Roma je na domačem Olimpicu proti Bologni že po 16 minutah vodila z 2:0 in ta rezultat držala še v 71. minuti. Nato pa je na sceno stopil Alberto Gilardino, ki je znižal na 2:1, le minuto kasneje je Diamanti že izenačil, v prvi minuti sodnikovega dodatka pa je nekdanji napadalec Milana, Fiorentine in Parme dokončal šokanten preobrat in "sinove volkulje" po zmagi proti Interju v prejšnjem krogu spustil na realna tla.

Juventus je na težkem gostovanju v Genovi po prvem polčasu zasluženo zaostajal, a v drugem delu, prav tako zasluženo, rezultat obrnil v svojo korist in na koncu slavil s 3:1. Po izenačenju Giaccherinija sta poln izkupiček "stari dami" zagotovila Mirko Vučinić iz enajstmetrovke in Asamoah.

Chievo je v Veroni gostil rimski Lazio, tako Boštjan Cesar kot Bojan Jokić sta odigrala celotno tekmo. Goste je že v peti minuti v vodstvo popeljal Hernanes, Miroslav Klose je še v prvem polčasu povišal na 2:0. Zmago krvnikov Mure v evropski ligi je zapečatil Hernanes s svojim drugim golom, domačim pa je do konca uspelo le ublažiti domač poraz. Lazio tako še naprej ostaja na vrhu z maksimalnim številom točk.

Josip Iličić in Jasmin Kurtić pa imata po le treh krogih že novega trenerja. Gian Piero Gasperini je zamenjal Giuseppeja Sannina. Kontroverzni predsednik Zamparini očitno ne more iz svoje kože ...

Izidi 3. kola Serie A:

Chievo : Lazio  1:3 (0:2)
Pellisier 82. (11m); Hernanes 5., 74., Klose 38.
Bojan Jokić in Boštjan Cesar sta za Chievo odigrala celotno tekmo, Cesar je v 89. minuti prejel tudi rumeni karton.

Fiorentina : Catania  2:0 (1:0)
Jovetić 43., Toni 65.

Genoa : Juventus  1:3 (1:0)
Immobile 18.; Giaccherini 61., Vučinić 78. (11m), Asamoah 84.

Napoli : Parma  3:1 (2:1)
Cavani 3. (11m), Pandev 39., Insigne 77.; Parolo 44.

Pescara : Sampdoria  2:3 (0:1)
Celik 75., Caprari 90.; Lopez 31., 76., Estigarribia 60.

Roma : Bologna  2:3 (2:0)
Florenzi 7., Lamela 16.; Gilardino 72., 90., Diamanti 73.

Siena : Udinese  2:2 (0:2)
Calaio 70., Ze Eduardo 77. (11m); Basta 3., Di Natale 6.
Rdeči karton: Lazzari 53. (Udinese)

Palermo : Cagliari  1:1 (1:0)
Arevalo 41.; Sau 88.
Josip Iličić je igral do 53. minute, ko ga je zamenjal Jasmin Kurtić (oba Palermo).

AC Milan : Atalanta  0:1 (0:0)