126 ogledov

Prekmurci prišli bližje Mariboru in Olimpiji

Nino Kouter Profimedia
Nogometaši Brava so v 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma izgubili proti Muri z 0:1 (0:0.

Bravo je ob svojem 15. rojstnem dnevu v Ljubljani gostil tretjeuvrščeno Muro, ta je pogrešala Luko Bobičanca (poškodba), Žigo Kousa (bolezen) in še nekaj drugih igralcev, in iskal nadaljevanje niza neporaženosti, ki je pred tem krogom trajal že enajst tekem. A zasedba Anteja Šimundže je ta Bravov niz končala, junak tekme pa je bil Kevin Žižek, edini strelec na tekmi. Mura je zdaj trdno na tretjem mestu s štirimi točkami zaostanka za vodilnima Mariborom in Olimpijo, Bravo ostaja v sredini lestvice.

Ekipi sta v prve pol ure pokazali bolj ali manj enakovredno predstavo, ki je ponudila nekaj zaključnih strelov, a nobenega posebej nevarnega. V 37. minuti je od daleč pri domačih sprožil Sandi Ogrinec in za malce zgrešil cilj. V 41. minuti je nato pred Matka Obradovića prišel spomladi zelo razpoloženi Mustafa Nukić, toda Murin vratar je bil uspešnejši.

Čvrsta igra na obeh straneh tudi v uvodu drugega polčasa ni dovoljevala kakšne nevarnejše akcije na eni in drugi strani, v 69. minuti pa je kljub temu prišlo do spremembe izida. Po podaji Klemna Šturma z leve strani je na prvi vratnici z glavo žogo v mrežo preusmeril Žižek za vodstvo Mure.

Bravo je nato poskušal izpeljati kakšno obetavno akcijo, svoje moči je usmeril proti napadu, ampak disciplinirana črno-bela vrsta je pravočasno prekinjala akcije rumenih.

maribor Prva liga Šport Mrtvi tek Maribora in Olimpije

Domžalčani nadaljujejo niz neporaženosti, ki zdaj traja že 12 ligaških tekem. Tokrat so z golom Arnela Jakupovića premagali Gorico, ki se ne more odlepiti z dna lestvice. Primorci, ki so pogrešali kaznovanega Roka Grudino, prav tako pa ni smel igrati od Domžal posojeni Til Mavretič, imajo ob tekmi več šest točk manj od predzadnjega Aluminija. Domžale so na četrtem mestu.

Domači so prvi zagrozili, ko je Senijad Ibričić v osmi minuti sprožil v kazenskem prostoru, Darko Marjanović pa je posredoval in žogo odbil čez prečko. Tudi sicer so bili gostitelji podjetnejši, a posebej nevarni niso bili. Jakupović je poskusil v 34. minuti od daleč, toda tudi on je bil nenatančen.

V drugem polčasu je najprej poskusil Aaron Kačinari pri Gorici, njegov strel od daleč ni deloval kot posebej nevaren, a je Ajdin Mulalić imel nekaj težav pri posredovanju. Kmalu zatem, v 53. minuti, pa je po podaji Tamarja Svetlina Jakupović ostal povsem sam na vrhu kazenskega prostora, nato je s "finto" iz igre vrgel še Marjanovića in žogo poslal v prazno mrežo za 1:0.

V 55. minuti se je v polpriložnosti znašel še Dario Kolobarić, Marjanović pa je pravočasno posredoval in preprečil poskus loba. Sledilo je novo obdobje ne ravno vznemirljive igre, ki je trajalo praktično do konca tekme, tako da pravih priložnosti ni bilo več.